Kauza Homolka. Policie obvinila pět lidí, mezi nimi opět exředitele Dbalého | e15.cz

Kauza Homolka. Policie obvinila pět lidí, mezi nimi opět exředitele Dbalého

Nemocnice Na Homolce
Nemocnice Na Homolce
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie obvinila pět lidí, kteří podle ní poškodily svým jednáním pražskou Nemocnici Na Homolce. Mezi obviněnými je účetní Emilie Bialešová, advokát kanceláře MSB Legal David Michal, exporadce ředitele nemocnice Zdeněk Čáp, poradce Josef Kantůrek a znovu i bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý.

Můžeme potvrdit, že dnešního dne byla jedna osoba zadržena, protože u ní státní zástupce shledává důvody pro vazbu. A u dalších čtyř osob bylo zahájeno stíhání pro několik trestných činů. Blíže se k trestným činům a možné škodě vyjádříme až během dne,“ cituje web lidovky.cz pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou.

Protikorupční policie již dříve obvinila a letos v únoru navrhla obžalovat sedm lidí v kauze digitalizace archivu chorobopisů a nákupu gama nože. Podle dřívějších informací čelí obvinění právě exředitel Dbalý a jeho někdejší náměstek Michal Toběrný. V souvislosti se zakázkou na nákup gama nože údajně přijali úplatek 5,7 milionu korun, zmanipulováním tendru k chorobopisům prý způsobili škodu nejméně 57 milionů. Lidovky.cz dnes píšou, že nové stíhání s těmito předchozími skutky nesouvisí.

Lidové noviny (LN) minulý týden uvedly, že nynější vedení nemocnice se s Bialešovou dohodlo na ukončení spolupráce. Na Homolce podle LN působila téměř dvě dekády a v roce 2008 v Dbalého éře s nemocnicí podepsala dohodu na účetní a právní služby za 159 milionů korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery