Loňské hospodaření ČSSD skončilo schodkem 47,5 milionu | E15.cz

Loňské hospodaření ČSSD skončilo schodkem 47,5 milionu

ČSSD, Sobotka, Chovanec
ČSSD, Sobotka, Chovanec
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Loňské hospodaření ČSSD skončilo schodkem 47,5 milionu korun. Předloni přitom vytvořila zisk 34,9 milionu korun. Na troje volby - evropské, komunální a senátní loni dala nejsilnější vládní strana 125 milionů korun. Vyplývá to z údajů, které poskytl místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec. Ve ztrátě loni skončila i někdejší největší vládní strana ODS, a to 51,9 milionu korun. Naopak KDU-ČSL vytvořila zisk 6,7 milionu korun.

Sociální demokraté hospodařili loni s výnosy 219,4 milionu korun a s náklady 266,9 milionu korun. „Na pokrytí schodku jsme si udělali rezervu v roce 2013, částka činila přes 40 milionů korun,“ uvedl Starec. Další část schodku ČSSD pokryla čerpáním kontokorentního účtu.

Nejsilnější vládní strana dostala skoro 25,2 milionu z členských příspěvků, podle Starce jde o rekordní sumu. Dalších 20,1 milionu získala ČSSD z pronájmu nemovitostí a 23,7 milionu z darů. Státní příspěvky za volby a na činnost činily přes 150 milionů korun.

Na pokrytí schodku jsme si udělali rezervu v roce 2013

Své akciové společnosti Cíl dlužila ČSSD ke konci loňského roku 162,65 milionu korun, meziročně o tři miliony míň. Zhruba ze 42,3 na 73,8 milionu korun ale sociální demokraté meziročně zvýšili úvěr u banky FIO. Naopak pohledávky měli celkem za deset milionů korun.

Na peněžitých darech od firem dostala ČSSD loni pět milionů korun. Nejvyšší částku, milion, sociálním demokratům poslala firma Filler z Prušánek. Jednotlivci dali nejsilnější vládní straně v penězích celkem 18,6 milionu. Například předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dal 91 tisíc korun. Nejvyšší jednorázový dar od jednotlivců činil půl milionu korun.

Výroční finanční zprávy za loňský rok musejí registrované strany a hnutí poslat do Sněmovny nejpozději 1. dubna. Sociální demokraté tak učinili podle Starce dnes.

Sjezd ČSSD: Boj se povede o změnu stanov

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video