Lukačovič odchází z představenstva Seznamu, chce se věnovat svým projektům | E15.cz

Lukačovič odchází z představenstva Seznamu, chce se věnovat svým projektům

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič zůstává majitelem a bude se věnovat svým globálním projektům, zejména Windy.com. Firma to uvedla na svém blogu.

Nového předsedu představensta Seznam.cz hledat nebude. Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce, uvedla firma. Na první na post usedne ředitel Seznamu pro exekutivu a komunikaci Pavel Zima, v červnu ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín a poté Ondřej Procházka.

Podle Seznamu je Lukačovičův odchod pouze formalitou. „Ivův odchod z představenstva odráží skutečnost, že se již několik let řízení Seznamu nevěnuje, soustředí se na své globální technologické projekty, zejména Windy.com, a chce se jim plně věnovat i nadále,“ uvedl Zima.

Lukačovič se aktivního řízení Seznamu již jednou v minulosti vzdal, aby se do čela firmy v roce 2012 vrátil. Na majetkových poměrech společnosti se po jeho nynějším odchodu nic nemění, Lukačovič zůstává jediným vlastníkem.

Největší tuzemská internetová firma předloni zvýšila čistý zisk o 21 procent na rekordních 1,34 miliardy korun. Tržby firmě vzrostly o 11 procent na 4,12 miliardy korun. Za loňský rok očekává tržby ve stejné výši. Lukačovič Seznam založil v roce 1996.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video