Malajský gang kopíroval kreditní karty, používal je i v Česku | E15.cz

Malajský gang kopíroval kreditní karty, používal je i v Česku

Malajský gang kopíroval kreditní karty, používal je i v Česku
Kreditní karta
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Malajsijská policie rozbila zločinecký gang, který klonoval kreditní karty a pak je používal v zahraničí včetně České republiky. Při akci policie zadržela 19 lidí včetně šéfa skupiny a jednoho Nigerijce. Podle ředitele speciálního policejního oddělení, které se zabývá mimo jiné i praním špinavých peněz, dostala policie na skupinu tip v listopadu loňského roku a od té doby bedlivě sledovala její aktivity. Poté od počátku dubna provedla sérii zatýkání.

Gang působil pět měsíců, během nichž vyráběl kopie skutečných karet, které vybavil falešnými údaji o držiteli. Tyto karty pak dostali společně s pasy členové gangu sloužící jako bílí koně, aby vyrazili do zahraničí, kde na falešné kreditky nakupovali značkové zboží. To pak předávali šéfovi skupiny, který zboží rozprodával. Tito bílí koně - většinou vysokoškolští studenti - dostávali z prodeje deset procent.

Mezi zeměmi, kde byly falešné karty použity, byla kromě České republiky také Velká Británie, Francie, Turecko, Spojené arabské emiráty, Japonsko, Korea, Singapur, Indonésie a Vietnam. Policie při zátahu zabavila více než 2300 klonovaných kreditních karet, tři přístroje na jejich výrobu a hotovost v malajsijské měně, v dolarech i eurech.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!