Ministr Chovanec chce zabavovat auta zdrogovaným řidičům | E15.cz

Ministr Chovanec chce zabavovat auta zdrogovaným řidičům

Ministr Chovanec chce zabavovat auta zdrogovaným řidičům
Ministr vnitra Milan Chovanec (vpravo) po projevu 16. září na jednání zářijové schůze Poslanecké sněmovny.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Policie by podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) měla mít možnost zabavovat vozy lidem, kteří opakovaně řídí pod vlivem návykových látek. Koncem září se má rozhodnout o potřebě změny zákona. Ministr to řekl poslancům v rámci interpelací.

„Bavíme se například o tom, jestli je dobré, abychom zabavovali auta těmto řidičům, kteří opakovaně řídí motorové vozidlo pod vlivem návykové látky. Já za sebe říkám, že ano. Stejný názor má i dopravní policie,“ uvedl Chovanec.

Poznamenal, že podle jeho názoru lze vozy zabavovat už podle stávajícího zákona a že tak postupují soudy v Ústeckém kraji. „Soudy tam mají jiný přístup k té věci,“ poznamenal ministr. Podle něho je odebírání aut jedním z opatření, která by mohla pomoci k tomu, aby se na silnicích řidiči pod vlivem drog nevyskytovali. „Bude to mít určité právní problémy, ale musíme se o to bezesporu pokusit,“ dodal ministr.

Na možné úpravě prý pracují experti ministerstev vnitra a spravedlnosti a rodí se dohoda i se státními zástupci a policisty. Další pomoc podle Chovance představuje vybavování policie záchytnými sítěmi a zastavovacími pásy, které byly pořízeny za pět milionů korun a v nejbližších dnech budou předány pohotovostním jednotkám policie.

Milan Chovanec: Vnitro by muselo za registr účtů ČNB platit

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!