Na Smíchov dorazil Orient Express, letos naposledy | E15.cz

Na Smíchov dorazil Orient Express, letos naposledy

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Téměř načas a bez velkého zájmu veřejnosti dorazil dnes po patnácté hodině na smíchovské nádraží legendární vlak Venice Simplon-Orient-Express. Luxusní souprava přijela z Benátek aniž by se o ní zmínily nádražní cedule nebo rozhlas.

Amplion na nádraží pouze suše oznámil uzavření třetího nástupiště z provozních důvodů. To ovšem nijak nevadilo skupině štamgastů u občerstvovacích kiosků, s nimiž se posléze začaly mísit „nablýskaní“ stewardi, kuchaři a cestující v elegantních oblecích. Pasažéry si po krátkém rozkoukání rozebrali zástupci pražských pětihvězdičkových hotelů.

Orient Express si v Praze vybral zanedbané smíchovské nádraží ačkoliv by jeho provozovatelé raději končili na zrekonstruovaném „hlaváku“. Tam se ale vlak se svými 17 vagony nevejde. „Zcela jistě bychom chtěli jezdit na hlavní nádraží, podívejte se, jak to tady vypadá,“ řekla česká zástupkyně vlaku Kateřina Šrubařová. Legendární vlak jezdí do Prahy obvykle dvakrát ročně, letos už je zde ale potřetí.

Poprvé přijel na jaře, podruhé začátkem října. Z Prahy zamíří v sobotu po poledni dál do Paříže a Londýna. V mezičase bude o vlak postaráno v depu českých drah na Odstavném nádraží jih. Luxusní vlak, který vyjel poprvé před 125 lety, do Prahy jezdí víceméně pravidelně od roku 1994.

Jízdenka z Benátek přes Prahu do Londýna vyjde na 2950 eur, úsek z Prahy do Paříže na 1850 eur. Příští rok by se souprava měla objevit v českém hlavním městě rovněž třikrát, z toho dvakrát na konci jara a jednou v říjnu. Vlak křižuje Evropu po různých trasách, do Prahy obvykle jezdí z Benátek, k vidění ale bývá také například v Krakově, Drážďanech, Istanbulu, Budapešti nebo Vídni.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.