Nový šéf strážníků Šuster už nebude jezdit v hummeru, ale na kole | E15.cz

Nový šéf strážníků Šuster už nebude jezdit v hummeru, ale na kole

Eduard Šuster (foto Policie ČR)
Eduard Šuster (foto Policie ČR)
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský primátor Bohuslav Svoboda dnes uvedl do funkce ředitele městské policie Eduarda Šustra. Na místo šéfa strážníků ho vybralo zastupitelstvo už v listopadu. Tento týden složil potřebné strážnické zkoušky. Městská policie byla bez ředitele více než rok, minulý šéf Vladimír Kotrouš byl nepravomocně odsouzen v úplatkářské kauze.

Vedením pražských strážníků byl nejprve pověřen Kotroušův náměstek Ludvík Klema. „Pevně věřím, že končí období, které bylo pro městskou policii více než těžké,“ řekl primátor. „Události z posledního roku velmi vážným způsobem poškodily pověst městské policie,“ doplnil. Strážníci by se podle něj pod novým vedením měli znovu stát součástí života Pražanů. „Strážník v ulicích není ani na vznášedle, ani v hummeru, ale strážník, který mezi lidmi chodí nebo se pohybuje na kole,“ doplnil a novému řediteli předal jízdní kolo.

Městská policie byla za nákup tří vozů Hummer z let 2008 a 2009 kritizována. Pražská městská policie má ve svém vozovém parku z minulé doby také další nadstandardní vybavení, například tříkolový motocykl, malé vozy Smart či vznášedlo.

Šuster, který působil jako velitel pohotovostní motorizované jednotky u republikové policie v Praze, plánuje reorganizaci, zvýšení počtu strážníků v ulicích a lepší spolupráci se státní policií. „Mým hlavním cílem bude vybudovat moderní městskou policii, která bude efektivně nakládat se svěřenými prostředky,“ uvedl. Další plány ale nekonkretizoval s tím, že zveřejnit je hodlá do tří týdnů.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video