Obrana opět vypsala tendr na letištní radary, mírně změnila podmínky | E15.cz

Obrana opět vypsala tendr na letištní radary, mírně změnila podmínky

Stroje Jas-39 Gripen čáslavské Tygří letky
Stroje Jas-39 Gripen čáslavské Tygří letky
• 
ZDROJ: Kubelka Tomas/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo obrany opět vypsalo zakázku na pořízení čtyř letištních radarů. Tendr za 666 milionů korun již jednou úřad vypsal, ale před rokem ho zrušil. Přihlásil se do něj totiž pouze jeden zájemce. Podmínky výběrového řízení se nyní podle ministerstva lehce změnily, základní parametry ale zůstaly zachovány.

Letištní radiolokátory slouží k zabezpečení přehledu o leteckém provozu ve vzdušném prostoru vojenského letiště. Ministerstvo již dříve uvedlo, že pořizované komplety musí být připraveny na to, aby v budoucnu mohly zajistit smíšený vojenský a civilní provoz na vybraných vojenských letištích.

Nákup nových zařízení úřad zdůvodňuje zastaralostí dosavadní techniky. Ministerstvo poptává čtyři soupravy letištních radiolokátorů, ale zároveň i nezbytné stavební práce a instalaci včetně testování a zkoušek. Vítěz zakázky bude muset zajistit i školení technického personálu a náhradní díly.

Podle dřívějších informací by měly být určeny pro letiště Čáslav, Náměšť nad Oslavou a Praha-Kbely. Předpokládaná hodnota zakázky v roce 2014 byla 666 milionů korun bez DPH.

Do soutěže se loni přihlásila pouze jedna firma. Úřad proto |musel podle zákona tendr zrušit]]. Pokud by měla o zakázku i nadále zájem pouze jedna společnost, opakovaný tendr by již byl podle zákona platný. Ministerstvo obrany ale doufá, že se firem nyní přihlásí více. ===== Radary pro nízké výšky ===== Armáda zároveň

, které zajišťují kontrolu vzdušného prostoru v nízkých výškách. Ty současné jsou výrazně za hranou své životnosti. Zakázku za 3,6 miliardy korun chce ministerstvo obrany zadat formou dohody s vládou jiného státu. S nabídkou spolupráce chce oslovit Izrael, Velkou Británii, Švédsko a Francii. Zakázkou se bude v nejbližší době zabývat vláda. ———————- **

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video