Obrana zruší tendr na letištní radary, je jen jeden zájemce | E15.cz

Obrana zruší tendr na letištní radary, je jen jeden zájemce

Pražské letiště
Pražské letiště
• 
ZDROJ: Valley-c, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo obrany zruší tendr na nákup letištních radarů za 666 milionů korun. Do soutěže se přihlásila pouze jedna firma. Svůj další postup úřad zváží. Nové radary armáda potřebuje, protože dosavadní technika je zastaralá.

Termín pro podávání přihlášek vypršel v pátek. Zrušení zakázky potvrdil mluvčí ministerstva obrany Petr Medek. Na ministerstvo přišla v termínu pouze jedna nabídka, poznamenal. Obrana proto musí podle zákona soutěž zrušit. Jestli bude vypsána nová, teprve ministerstvo rozhodne. Zakázka byla vypsána na dodávku tří kompletů radiolokátorů s možností koupě čtvrtého.

Letištní radiolokátory slouží k zabezpečení přehledu o leteckém provozu ve vzdušném prostoru vojenského letiště. Ministerstvo již dříve uvedlo, že pořizované komplety musí být připraveny na to, aby v budoucnu mohly zajistit smíšený vojenský a civilní provoz na vybraných vojenských letištích.

Armáda také plánuje nakoupit deset nových mobilních radarů za asi 4,5 miliardy korun. Zakázka na ně zatím vypsána nebyla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video