Firmy - Odpadová společnost FCC zvýšila obrat na 5,3 miliardy korun. Obsluhuje více než desetinu obyvatel Česka | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Odpadová firma FCC zvýšila obrat na 5,3 miliardy korun. Obsluhuje více než desetinu obyvatel Česka

Odpadová firma FCC zvýšila obrat na 5,3 miliardy korun. Obsluhuje více než desetinu obyvatel Česka
Popelářský vůz (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Obrat odpadové společnosti FCC v Česku v loňském roce meziročně vzrostl o šest procent na 5,3 miliardy korun. Údaje o zisku společnost nezveřejnila.

FCC loni například zahájila provoz nového areálu v pražských Kyjích. Jde o sběrný dvůr s překladištěm odpadu, který slouží mimo jiné firmám podnikajícím v nakládání s odpady nebo ve stavebnictví. Celková projektovaná kapacita zařízení je 95 tisíc tun odpadu ročně.

Společnost FCC byla založena v roce 1988 v Rakousku. Od roku 2006 je jejím majitelem španělská FCC. V České republice působí od roku 1992. FCC v Česku obsluhuje téměř 1,2 milionu obyvatel a nabízí služby pro obce, podniky a živnostníky. Součástí nabídky služeb je zpracování druhotných surovin.

Španělská FCC Aqualia bude vlastnit 99 procent akcií jedné z největších vodárenských firem v Česku

FCC v ČR zajišťuje také sanaci starých ekologických zátěží, projektuje, staví a rekultivuje skládky. Vlastní zhruba 550 nákladních a speciálních vozidel. Provozuje například 12 skládek odpadů, pět kompostovacích zařízení nebo 11 linek na třídění odpadu. Ke konci roku 2016 ve firmě pracovalo 1770 zaměstnanců.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!