Odvolaného šéfa vodních cest Skalického zřejmě čeká trestní oznámení | E15.cz

Odvolaného šéfa vodních cest Skalického zřejmě čeká trestní oznámení

Odvolaného šéfa vodních cest Skalického zřejmě čeká trestní oznámení
Odvolaný šéf Ředitelství vodních cest Jan Skalický
• 
ZDROJ: e15

pav

Nyní už bývalý šéf Ředitelství vodních cest Jan Skalický je zodpovědný za nevýhodné smlouvy na poradenské smlouvy. Ministerstvo dopravy a Státní fond dopravní infrastruktury na něj proto podá žalobu. V České televizi to uvedl ministr dopravy Zdeněk Žák. Skalický obvinění odmítá a tvrdí, že své kroky obhájí.

„My jsme ho (Skalického - pozn.red.) přistihli, jak se pokoušel nechat si proplatit za dva miliony korun studii, na kterou máme oficiálně ocenění, že v žádném případě nemůže mít hodnotu větší než 50 tisíc,“ uvedl Zdeněk Žák v České televizi.

Skalický však jakákoliv obvinění odmítá. Podle něj prý nedošlo k žádnému výraznému pochybení. „Jsem přesvědčen, že veřejnost sleduje, že pan ministr je velmi zdatný destruktor. Vidíte, kolik lidí dokáže vyhodit za tak krátké působení na ministerstvu. Neustále mluví o odbornících, a přitom vyhazuje jednoho odborníka za druhým. Já jsem přesvědčen, že obhájíme naše kroky a že ta slova, která pan ministr tady říkal, se ukáží jako nepravdivá,“ dodal Skalický.

Ministr Žák má na kontě řadu personálních čistek

Zdeněk Žák, který vede kandidátku pražské SPOZ, patří k nejaktivnějším členům Rusnokovy vlády. Prosadil už změny ve vedení Českých drah, odvolal také šéfy Ředitelství silnic a dálnic a Drážního úřadu.

Jan Šindelář: Žaludovu konci chybí dobré zdůvodnění

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!