Patnáct tisíc každému, na koho dopadla krize. ODS chce jednat s vládou | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Patnáct tisíc každému, na koho dopadla krize. ODS chce jednat s vládou o pomoci ekonomice

ČTK, vaj

Opoziční občanští demokraté chtějí jednat s menšinovou vládou hnutí ANO a ČSSD o ekonomických opatřeních v souvislosti s epidemií koronaviru. Navrhuje například 15 tisíc korun podpory všem postiženým krizí, oznámil předseda ODS Petr Fiala.

Vláda bude o podpoře zaměstnanosti jednat ve čtvrtek odpoledne, probere návrhy směřující k zaměstnancům z dílny ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a návrhy ministerstva průmyslu a obchodu pro živnostníky a firmy.

"Vláda musí říkat pravdu a mít jasný plán pro budoucnost. Lidé mají strach, z čeho zaplatí nájem, nebo hypotéku. Proto chceme zavést rychlou pomoc všem, například 15 tisíc korun podpory pro všechny postižené současnou krizí. O ekonomických opatřeních chceme jednat s vládou," uvedl Fiala.

Podle harmonogramu, který vláda nastavila s opozicí na první schůzce v úterý, by předsedové stran měli s premiérem Andrejem Babišem jednat videokonferencí příští úterý.

Soud vyhlásil úpadek Vítkovice Heavy Machinery, další dějství nechal na léto

Počátkem týdne ODS zveřejnila soubor opatření na podporu ekonomiky v době postižení krizí, navrhuje například odložení plateb povinných odvodů nebo dočasný zákaz vyvádění dividend do zahraničí. Návrh s dividendami označil Babiš po schůzce za vhodný k úvaze.

V úterý ODS dál navrhovala například zkrácení lhůty pro vrácení přeplatků DPH státem nebo odklad zavedení závěrečných vln EET. ODS také žádá, aby stát převzal od firem vyplácení nemocenské lidem, kteří se dostali do karantény.

Personál z hotelů a restaurací se hlásí na úřady práce, řemeslníci se snaží přizpůsobit

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!