Policie a celníci podnikli razie kvůli Škodě Plzeň. Zadrželi několik lidí | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Policie a celníci podnikli razie kvůli Škodě Plzeň. Zadrželi několik lidí

ČTK

Policie a celníci dnes zasahovali na několika místech v Česku, podle České televize (ČT) kvůli podezření z daňových úniků kolem Škody Plzeň. Zásahy potvrdila mluvčí celníků Martina Kaňková, nespecifikovala však, čeho se týkají. ČT také uvedla, že policisté s celníky obsadili i kanceláře v Praze na Těšnově, zadrženo údajně bylo několik lidí.

Mluvčí nástupnické strojírenské skupiny Škoda Transportation Lubomíra Černá řekla, že ve skupině žádný zásah policie neprobíhá. Podle ČT se ale týká firem, přes které měly být ze Škody údajně vyváděny peníze.

„Celníci a policisté zasahují na několika místech v ČR, další informace k případu poskytnout nemohu,“ uvedla Kaňková. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze, které o tom informovalo na svých stránkách. Státní zástupkyně Petra Ullrichová uvedla, že bližší informace k trestní věci ani jejímu aktuálnímu vývoji nelze nyní poskytnout.

Koncem loňského října zasahovali policisté s celníky v Plzeňském kraji, i tehdy šlo o daňové úniky související se Škodou Plzeň. Černá tehdy uvedla, že se tehdejší řízení týkalo některých obchodních vztahů společnosti uzavřených v roce 2014.

Vítězství Škody Vagonky v miliardovém lotyšském tendru napadl její španělský konkurent
Nejhezčí škodovka všech dob? Sběrateli vyhledávaná Felicia slaví 60 let

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!