Policie odložila Čadkovo oznámení pro podvod na šéfa pošty | E15.cz

Policie odložila Čadkovo oznámení pro podvod na šéfa pošty

Martin Elkán
Martin Elkán
• 
ZDROJ: Hynek Glos, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie odložila trestní oznámení na generálního ředitele České pošty Martina Elkána a další manažery firmy, které podnikatel Lukáš Čadek vinil z podvodu. Uvedl to dnes server Lidovky.cz. Podnikatel tvrdí, že se s poštou dohodl na obchodu, ze kterého ale sešlo, a on zkrachoval. Čadek je v kauze kolem pošty sám stíhán pro korupci.

Podnikatel na poštách prodával šicí boxy či céčka, a sortiment chtěl rozšířit. Podle serveru uvádí, že kvůli tomu nakoupil zboží za 20 milionů korun, ale pošta od obchodu upustila, a Čadek pak zkrachoval. Následně proto podal na vedení pošty trestní oznámení pro podvod.

Podle pošty nabízel Čadek prodej dárkových poukázek, což ale jevilo známky loterie, ke které neměl podnikatel oprávnění. Zároveň Čadek průběžně měnil podmínky akce, a proto ze zakázky sešlo. Pošta uvedla, že smlouvu na takový sortiment s Čadkem nikdy neuzavřela.

Čadek to čekal

Policie nyní oznámila, že v jednání zúčastněných stran neobjevila žádné znaky trestného činu, píšou Lidovky.cz. Čadek serveru řekl, že jiné rozhodnutí nečekal. „Je mi jasné, že se ve skutečnosti jedná jen o shánění důkazů proti mně k civilnímu soudu,“ uvedl.

Čadek podal loni ve spolupráci s Nadačním fondem proti korupci kvůli sporu s poštou také trestní oznámení pro podplácení. Podle Čadka chtěl po něm sociální demokrat Kamil Choc třímilionový úplatek za urovnání sporu s poštou. Peníze prý měla dostat ČSSD a přímo ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), což ale strana i ministr popírají.

Policie následně začala Choce i Čadka stíhat v takzvaném zkráceném řízení. Soudy ale takový postup odmítly, a vrátily případ k došetření, uvedly Lidovky.cz. Trestní oznámení v kauze podali také Česká pošta a ministr Chovanec.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video