Povodně v Praze končí, startuje vyjednávání o novém vedení metropole | E15.cz

Povodně v Praze končí, startuje vyjednávání o novém vedení metropole

magistrát
magistrát
• 
ZDROJ: E15

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hladina rozvodněné Vltavy přes víkend klesla o další centimetry a pražský magistrát zrušil stav ohrožení, energie současného vedení hlavního města se tak může přesunout zpátky k tomu, že je Praha už dva týdny bez primátora.

„Jednat bychom měli začít co nejdříve, žádný konkrétní termín ale zatím není stanoven,“ sdělila za náměstka primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) magistrátní mluvčí Iva Vojtková. Ve stavu pohotovosti jsou jak TOP 09, tak ČSSD a ODS.

Poslední schůzka mezi TOP 09 a ČSSD skončila krachem, strany se nedohodly na územním plánování, zdražování jízdného v městské hromadné dopravě a způsobu vedení výběrových řízení. Podle TOP 09 bylo jednání dramatické a padala i ostrá slova.

„V tuto chvíli čekáme, až se nám po zasedání klubu TOP 09 ozve,“ sdělil serveru E15.cz předseda klubu zastupitelů za ČSSD Miroslav Poche. Poté, co opadla velká vody, změnila ČSSD názor například na to, že podpoří jakéhokoliv kandidáta na primátorské křeslo z řad TOP 09. „Podpora teď po povodních už musí být vyjednaná,“ poznamenal Poche.

K tomu, zda pro jednání něco znamená povodňová přestávka, Poche uvedl, že si nemyslí, že by jednání byla dále než před povodněmi.

ODS stále podmiňuje podle předsedy klubu zastupitelů Ondřeje Pechy obnovení jednání s TOP 09 tím, že strana ukončí schůzky s ČSSD. „TOP 09 jde ČSSD maximálně vstříc, vyhazují naše lidi z dozorčích rad. Dokud s tím neskončí, nemáme se o čem bavit,“ sdělil Pecha. Přesto ale dodal, že se ODS pokusí jednání s TOP 09 znovu nastartovat.

Hlavní město je bez primátora již od 23. května, kdy TOP 09 odvolala za pomoci hlasů ČSSD a KSČM primátora Bohuslava Svobodu a několik radních z ODS. Prahu momentálně řídí šest radních za TOP 09 v čele s Tomášem Hudečkem. Nového primátora by měli pražští zastupitelé volit 20. června.

:

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.