Praha otevřela velkokapacitní očkovací centrum v Kongresovém centru | E15.cz

Praha otevřela velkokapacitní očkovací centrum v Kongresovém centru

Primátor Hřib při otevření Metropolitního očkovacího centra
Primátor Hřib při otevření Metropolitního očkovacího centra
• 
ZDROJ: archiv E15

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Metropolitní očkovací centrum má denní kapacitu 200 až 1 000 naočkovaných lidí. Při navýšení na 1000 osob za den je centrum připraveno být v provozu sedm dní v týdnu až dvanáct hodin denně. Případným navýšením denní kapacity bude hlavní město reagovat na aktuální epidemickou situaci a dodávky očkovacích látek. Ostrý provoz očkování veřejnosti začal 6. dubna.

Metropolitní očkovací centrum na Vyšehradě začalo v pondělí 22. března svůj pilotní provoz velkokapacitního očkovacího centra. Za první týden zde bylo očkováno vakcínou Pfizer více jak 1000 osob z řad strážníků, handicapovaných lidí nebo například pečovatelů. U drtivé většiny z nich nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky, ve výjimečných případech očkování doprovázela únava, nevolnost či bolest v místě vpichu.

"Velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha slouží veřejnosti a očkováni jsou zde lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin. Díky své strategické poloze je dobře dostupné Pražanům i Středočechům," uvádí pražský magistrát.

Celý proces očkování trvá přibližně 10 minut a dalších 30 minut je pak vyhrazeno pro pozorování případných vedlejších účinků. Kromě Českého červeného kříže, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a administrativních pracovníků se o provoz starají dále také dva lékaři a dvě sestry.

Veškerý personál je očkován či pravidelně testován. Na místě jsou zřízeny oddělené jednotlivé čekárny a koridory, aby se zde potkalo co nejméně lidí. Samostatné boxy mají také stanoviště s lékaři, kteří budou kontrolovat zdravotní stav klientů, a dále místa pro samotné očkování a archivaci jednotlivých záznamů. Současně jsou zde bezpečnostní rámy, lidem je kontrolována teplota a zřízen je i speciální koridor pro lidi s handicapem.

 

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.