Pražskou TOP 09 povede radní Pařízek. Nahradí Vávru | E15.cz

Pražskou TOP 09 povede radní Pařízek. Nahradí Vávru

Radní Jiří Vávra (na fotografie vlevo) a místopředseda a radní pro dopravu Jiří Pařízek (na fotografii vpravo)
Radní Jiří Vávra (na fotografie vlevo) a místopředseda a radní pro dopravu Jiří Pařízek (na fotografii vpravo)
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsedou pražské TOP 09 bude do volebního sněmu, který se uskuteční na konci listopadu, dosavadní místopředseda a radní pro dopravu Jiří Pařízek. Rozhodl o tom krajský výbor. Pařízek nahradí Jiřího Vávru, který spolu s primátorem Tomášem Hudečekem po vzájemných sporech odešel ze strany.

Hudeček a jeho vnitrostranický rival Vávra nabídli rezignaci minulý týden. Rozhodnutí odůvodnili tím, že nechtějí poškozovat dobré jméno TOP 09. Vedení strany jejich návrh přijalo. Hudečka v odchodu následovala radní pro majetek Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, jenž vedl v Praze vítěznou kandidátku TOP 09 při minulých volbách.

Podle některých informací se k odchodu chystají i další členové. Hudeček i Vorlíčková zatím zůstávají členy zastupitelského klubu TOP 09.

TOP 09 pod vedením Hudečka skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO. Vávra, který na Hudečkově kandidátce nebyl, označil volební výsledek za prohru TOP 09. Naznačil, že je na vině lídr, tedy Hudeček. Primátor zase vyzval Vávru k odchodu ze strany poté, co média zveřejnila fotografie Vávry z údajné narozeninové oslavy vlivného kontroverzního podnikatele Tomáše Hrdličky.

Hudečkova dohoda s ANO

Povolební situaci v Praze navíc minulý týden rozvířila informace šéfa ANO Andreje Babiše, který v pondělí oznámil, že se Hudeček před časem ucházel o možnost vést pražskou kandidátku ANO. Primátor řekl, že dostal nabídku, kterou ale odmítl.

Koalici s většinou jednoho zastupitele v Praze patrně vytvoří ANO, ČSSD a Trojkoalice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video