Ratha ve středních Čechách nahradí starosta Příbrami Řihák | E15.cz

Ratha ve středních Čechách nahradí starosta Příbrami Řihák

Josef Řihák
Josef Řihák
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Středočeskou ČSSD povede do podzimních krajských voleb senátor a příbramský starosta Josef Řihák. Rozhodla o tom dnes mimořádná krajská konference středočeských sociálních demokratů v Praze. Řihák v čele kandidátky nahradí bývalého hejtmana Davida Ratha, který je vazebně stíhán kvůli přijetí sedmimilionového úplatku. Řihákova protikandidátka, hejtmanka Zuzana Moravčíková řekla, že takový výsledek očekávala. Zbytek kandidátky delegáti sestaví 12. července.

Krajská konference byla svolána po výzvě stranického ústředí, aby středočeská ČSSD vyvodila odpovědnost za Rathovu korupční aféru. Delegáti kromě kandidáta na hejtmana volili i nové vedení středočeské ČSSD. Předsedou se stal nymburský starosta a hejtmančin náměstek Miloš Petera. Ve funkci vystřídal Richarda Dolejše, který byl v minulosti označován za Rathova blízkého spolupracovníka. Ten se o funkci předsedy znovu neucházel, prý nechce fungovat jako „špunt, který by bránil změnám“.

Petera měl dva protikandidáty - hejtmančina náměstka pro zdravotnictví Zdeňka Seidla a čáslavského místostarostu Jiřího Havlíčka. V tajné volbě ale získali méně hlasů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video