Senátoři vyzvali premiéra, aby nepřijal demisi Valachové | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Senátoři vyzvali premiéra, aby nepřijal demisi Valachové

ČTK

Senátní podvýbor pro sport dnes vyzval premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (oba ČSSD). Ministryně se rozhodla rezignovat ke konci května v souvislosti s kauzou dotací ve sportu. Podle senátorů by ale měla zůstat kvůli řešení dalšího financování českého sportu.

"Valachová je podle nás natolik obeznámena se situací, že by bylo nejlepší, aby v úřadě zůstala. Nikdo jiný se podle našeho názoru nemůže ve složitém resortu školství a zejména problematice sportu narychlo zorientovat," uvedl předseda podvýboru Jaroslav Zeman (ODS). Výzva podle něj byla přijata jednomyslně.

Anketa: Jak by zhodnotili působení končící ministryně školství Valachové?

Podobnou výzvu už před dvěma týdny vyslala k předsedovi vlády Národní rada pro sport." Myslíme si, že by bylo velmi dobře, aby paní ministryně svoji misi dokončila," uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Valachová se rozhodla rezignovat k 31. květnu, aby převzala politickou odpovědnost za kauzu, v níž figuruje její bývalá náměstkyně Simona Kratochvílová. Ta je podezřelá, že se se šéfem fotbalového svazu Miroslavem Peltou domlouvala na rozdělování investičních dotací.

Kauza Pelta: Ani pád Sazky nás tolik neohrozil, tvrdí šéf unie sportu

Ministryně rezignaci oznámila v době, kdy vládu odmítal opustit bývalý vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš kvůli pochybnostem o jeho financování. Sobotka oznámil, že se s případnými nástupci Valachové bude průběžně scházet a adepta chce mít do konce května.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!