Soud odročil Rathovu kauzu na červenec, nová advokátka potřebuje čas | E15.cz

Soud odročil Rathovu kauzu na červenec, nová advokátka potřebuje čas

David Rath
David Rath
• 
ZDROJ: Novak Tomas/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Středočeský krajský soud odročil hlavní líčení v údajné korupční kauze bývalého hejtmana a poslance Davida Ratha na červenec. Nově ustanovená obhájkyně někdejšího politika ČSSD Marcela Ondřejová totiž požádala o delší lhůtu na prostudování kauzy. Advokátku ex offo vybral soud Rathovi minulé úterý.

Hlavní líčení mělo původně pokračovat 2. června závěrečnou řečí Rathovy obhajoby. Podle Steinerové musí ale nová advokátka projít 31 tisíc stran spisu, několik tisíc stran příloh a zhruba 60 hodin odposlechů.

„Při takovém rozsahu spisového materiálu nelze předpokládat, že by ustanovená obhájkyně ani při vynaložení maximálního úsilí mohla spis ve lhůtě necelých tří týdnů nastudovat,“ uvedla mluvčí soudu Zuzana Steinerová.. Kauza se tak bude projednávat od 13. července.

Rath byl od poloviny května bez obhajoby, protože si vybral nového advokáta Michala Pacovského, který ho pak odmítl. Žalobce Petr Jirát a soud dříve uvedli, že považují postup bývalého politika za obstrukci a snahu dostat případ, který se projednává od srpna 2013, na začátek.

Exposlanec a bývalý hejtman Středočeského kraje Rath je obžalovaný z ovlivňování veřejných zakázek. Údajně bral milionové úplatky, policie ho zadržela s krabicí se sedmi miliony korun. Rath obžalobu odmítá, podle něj nebylo možné tendry ovlivňovat díky kontrole úřadů. Hrozí mu až 12 let vězení, Jirát mu navrhuje nejméně devítiletý trest a propadnutí majetku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.