Manuvia přišla na vlastní žádost o ochranu před věřiteli | E15.cz

Soud zrušil ochranu před věřiteli personální agentuře Manuvia ze skupiny Arca Capital

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská personální agentura Manuvia ze skupina Arca Investments ztratila v souvislosti s mimořádnými opatřeními kvůli pandemii nemoci COVID-19 ochranu před věřiteli. Rozhodl o tom okresní soud v Trnavě na základě žádosti samotné agentury z 9. října. 

Manuvia sa do finančních problémů dostala během první vlny pandemie, když docházelo k postupnému uzavírání ekonomiky. „Nyní jsme dokončili restrukturalizaci, aplikovali krizový pandemický scénář a také získali úvěrové financování. Věříme proto, že se v následujících měsících vrátíme na předkrizovou úroveň,“ okomentovala konec moratoria Terézia Barčíková, mluvčí skupiny Arca.

Manuvia, která kromě Slovenska působí i na personálním trhu Česka, Polska, Rumunska, Srbska a Ukrajiny, požádala o chranu před věřiteli již letos v červenci. Důvodem byly především koronavirové dopady na celý holding. O celé záležitosti již tehdy informoval deník E15

„Dočasné moratorium jsme se rozhodli využít, abychom získali více času na reorganizaci firmy a přípravu plánu na uspokojení nároků našich věřitelů. Podnikání Manuvie nadále běží, zajišťujeme pro naše zákazníky pracovní síly podle jejich potřeb. O dalších krocích budeme informovat,“ uvedl tehdy generální ředitel skupiny Manuvia Ondřej Wysoglad. 

Podle v červenci zveřejněné žádosti o moratorium nastal problém ve vztahu k bankám. „V důsledku pandemie způsobené koronavirem došlo ke snižování objednávek ze strany klientů jakož i obratu obchodní korporace,“ napsaly firmy ze skupiny Manuvia v žádosti o mimořádnou ochranu před věřiteli.

Skupinu Manuvia dala Arca Capital dohromady v posledních letech. Využila hladu po pracovní síle a vytvořila jednu z největších personálních agentur ve střední a východní Evropě. Do Česka Manuvia vozila dělníky například ze Slovenska, Ukrajiny, Polska či z Rumunska. 

Doposud bylo její součástí více než 10 tisíc agenturních zaměstnanců a roční obrat společnosti převyšoval pět miliard korun. Manuvia spolu s několika dalšími personálními agenturami patří pod skupinu Arca Capital, kterou ovládá slovenský byznysmen Rastislav Velič. 

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video