Spravedlnost dostala od Babiše 1,5 miliardy. Na plány to nestačí | E15.cz

Spravedlnost dostala od Babiše 1,5 miliardy. Na plány to nestačí

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO)
Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo spravedlnosti bude mít rozpočet stejný jako letos, a to zhruba 22 miliard korun. Ministryně spravedlnosti Helena Válková dnes u ministra financí Andreje Babiše vyjednala navýšení o 1,5 miliardy. Zatím to ale nestačí na zvýšení platů ozbrojených složek resortu, jak Válková plánovala. S Babišem proto bude jednat znovu.

Válková před jednáním avizovala, že minimálním cílem je zachování letošního rozpočtu ministerstva. „Podařilo se nám aspoň něco. To znamená, že se navrátily ty škrtnuté prostředky, o které se měl snížit rozpočet,“ uvedla Válková.

Válková chce vyšší platy pro ozbrojené složky

Ministryně ale přišla také s požadavkem na růst platů pro pracovníky vězeňské služby a soudů. „To pětiprocentní navýšení, které se týká ozbrojených složek, vypadá jako vysoce pravděpodobné,“ doplnila Válková. Známé by to mělo být na konci srpna nebo na začátku září. Pracovníci soudů naopak pravděpodobně přidáno nedostanou.

„Že bych odcházela s nějakým vítězoslavným pocitem, i když to bylo dlouhé a vyčerpávající jednání, to říct nemohu,“ uvedla Válková, která však věří, že jí Babiš na platy přidá.

Kromě toho ministryně uvedla, že bude muset resort ve svých organizačních složkách škrtnout 300 míst, která jsou nyní neobsazená. Škrtání míst se týká třeba soudů, státních zastupitelství a vězeňské služby. „Moje varianta byla samozřejmě, že nebudeme snižovat vůbec,“ doplnila Válková.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video