Stát stahuje zásoby paliva z firmy, která dluží 350 milionů na daních | E15.cz

Stát stahuje zásoby paliva z firmy, která dluží 350 milionů na daních

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Kubelka, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stát stěhuje miliony litrů nouzových zásob benzinu a nafty ze skladů firmy Viktoriagruppe. Důvodem prý je, že firma Česku dluží stamiliony korun na daních, a stát se proto obává, že by se palivo mohlo ztratit. Podle serveru už byly zaznamenány ztráty v německých skladech firmy.

„Mohu potvrdit, že z některých skladů firmy odvážíme naftu. Podrobnější informace ale v tuto chvíli nebudeme sdělovat,“ řekl serveru aktuálně.cz předseda Správy státních hmotných rezerv Pavel Švagr. Palivo putuje do skladů státního podniku Čepro.

Německá Viktoriagruppe má v České republice celkem tři sklady. „Zatím se odváží zásoby ze dvou skladů,“ řekl serveru šéf českého odštěpného závodu firmy Lubomír Novotný. Podle něj firma jedná se správou rezerv o vyrovnání závazků. Podle serveru dluží Viktoriagruppe státu celkem přes 350 milionů korun.

Česko uskladnilo část rezerv paliv i v německých skladech firmy. Nádrže jsou nyní pod dozorem bavorské celní správy, protože se při měřeních objemu paliva ukázalo, že proti dokladům schází kolem šesti milionů litrů nafty, píše Aktuálně.cz. Vedení Viktoriagruppe ale ztráty zásob popírá. České Generální finanční ředitelství podle serveru také podalo na firmu trestní oznámení pro podezření z krácení daně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video