Střední firmy letos čekají vyšší obrat, přijmou i nové zaměstnance | e15.cz

Střední firmy letos čekají vyšší obrat, přijmou i nové zaměstnance

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Vackova Anna/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Středně velké podniky z Evropy jsou optimistické ohledně svého vývoje. Téměř dvě třetiny vedoucích pracovníků očekávají, že firemní obrat letos zůstane stejný nebo se zvýší. V Česku očekává stabilní nebo vyšší obrat 85 procent manažerů.

Optimismus potvrzuje i fakt, že přes polovinu (55 procent) středně velkých firem plánuje růst prostřednictvím náboru nových zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu mezi 814 manažery ve 12 zemích, který uskutečnila společnost Redshift Research pro firmu Sage Enterprise Market Europe. V Česku je tomu tak u 51 procent firem. V roce 2014 zaměstnaly české středně velké firmy 675 tisíc lidí, tento počet vzroste do roku 2019 na 702 tisíc, plyne z průzkumu.

Středně velké firmy s 50 až 250 zaměstnanci přispěly do evropské ekonomiky loni 1,03 bilionu eur (28,24 bilionu korun). Tato částka vzroste podle zprávy letos o tři procenta na 1,06 bilionu eur. Do roku 2019 očekává další růst, a to na 1,2 bilionu eur.

Středně velké firmy podle studie v Evropě reprezentují pouze jedno procento firem v podnikové ekonomice, přesto však vygenerovaly 20 procent obratu a zaměstnávají 17 procent pracovní síly.

Loni bylo v těchto firmách zaměstnáno 18,7 milionu lidí. Do roku 2019 vytvoří ročně okolo 124 tisíc nových pracovních míst a budou zaměstnávat celkem 19,3 milionu lidí. „Středně velké firmy jsou motorem evropské ekonomiky,“ dodal viceprezident pro korporátní komunikaci Sage Enterprise Market Europe & Sage ERP X3 Benoit Gruber.

Vývoj míry nezaměstnanosti v eurozóně

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video