V bývalých továrnách v pražských Vysočanech má vzniknout muzeum Pragy | E15.cz

V bývalých továrnách v pražských Vysočanech má vzniknout muzeum Pragy

Radek Pecák - Autorevue.cz

V areálu bývalé tovární haly firmy Praga má vzniknout muzeum se sbírkou aut této značky. Oznámila to pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Historie značky Praga nemá být zapomenuta. Nedaleko od galerie Pragovka v pražských Vysočanech má v blízké budoucnosti vzniknout nové muzeum značky Praga. Svoji unikátní sbírku aut a dalších předmětů totiž hodlá do jedné z hal bývalého průmyslového areálu v pražských Vysočanech přestěhovat majitel Emil Příhoda.

Dosud je jeho sbírka uskladněna v areálu ve Zbuzanech u Prahy, kvůli sporům o vlastnictví budovy však není v současné době přístupná.

Cesta Pragovky: Od náklaďáků, přes motorky, k závodním autům a letadlům

Záměr vybudovat muzeum právě zde, v ArtDistrictu Pragovka, oznámila pražská primátorka Adriana Krnáčová. Za realizaci však bude odpovědná městská část Praha 9.

„Nyní hledáme vhodný způsob dohody o zapůjčení budovy s vlastníky celého areálu, a také způsob financování rekonstrukce haly číslo 20, kde by muzeum v moderním pojetí mělo existovat,“ sdělil Autorevue.cz zástupce starosty městské části Tomáš Portlík.

1080p 720p 480p 360p 240p
Praga R1R

Ve sbírce jsou vozidla nákladní, osobní, dodávková, autobusy, rovněž pak traktory, sanitní a vojenské speciály. Mezi nimi by měla být i auta, která využívala československá vláda v období prezidenta T. G. Masaryka, Edvarda Beneše a řada českých prominentů.

Celý článek čtěte na www.autorevue.cz ZDE.

Autor: Radek Pecák - Autorevue.cz
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!