Václavské náměstí je krok před historickou proměnou. Úřad schválil rekonstrukci | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Václavské náměstí je krok před historickou proměnou. Úřad schválil rekonstrukci

Daniel Novák

Daniel Novák

Roky se vlekoucí záměr na proměnu spodní části Václavského náměstí v Praze je o krok blíž k uskutečnění. Projekt obdržel od Prahy 1 územní rozhodnutí. Pro stavbu je to klíčové razítko. K prvnímu kopnutí do země zbývá už jen stavební povolení. Start rekonstrukce se plánuje na rok 2018.

„Oproti soutěžnímu návrhu a dokumentaci pro územní rozhodnutí, předkládané v roce 2012, došlo ke zvýšení bezbariérovosti prostoru, který je nově koncipován s minimálními výškovými rozdíly vozovky oproti chodníku,“ uvedl již dříve architekt Jakub Cigler, jehož ateliér návrh na přeměnu Václaváku připravil.

Rekonstrukce mezi Můstkem a Vodičkovou ulicí přijde až na dvě stě milionů korun. Náměstí oživí nové stromy, lavičky a fontány. Jen co projekt získá poslední razítko, hodlá magistrát rozeběhnout přípravy rovněž na opravu horní části náměstí.

Bagry demolují vnitroblok u Václaváku. Přístavky ustupují projektu za deset miliard

Přitom stále není vyřešený problém ramp pro vjezd do podzemních garáží. Mají být ve spodní polovině Václaváku. Nesouhlasí s nimi Národní památkový ústav. Na ministerstvo kultury už poslal podnět k přezkoumání rozhodnutí magistrátních kolegů.

Garáže jsou důležité pro obří developerský projekt na přestavbu vnitrobloku mezi Václavským náměstím a ulicemi Na Příkopě, Jindřišskou a Panskou.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!