Výhra v prodloužení: Chvalovský se vyhne trestu za stamilionové podvody | E15.cz

Výhra v prodloužení: Chvalovský se vyhne trestu za stamilionové podvody

František Chvalovský
František Chvalovský
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší šéf českého fotbalu František Chvalovský se definitivně vyhne trestu za údajné stamilionové úvěrové podvody. Státní zástupce nepodal stížnost proti rozhodnutí pražského městského soudu, který na základě prezidentské amnestie zastavil počátkem dubna Chvalovského trestní stíhání. Dnes to sdělil žalobce Radim Daňhel z Vrchního státního zastupitelství v Praze.

„Pro podání opravného prostředku nebyly shledány věcné důvody, neboť podmínky článku II. amnestie prezidenta republiky byly v této věci naplněny,“ uvedl Daňhel. Druhý, takzvaný aboliční článek novoroční amnestie zastavil trestní stíhání přesahující osm let.

Podle obžaloby Chvalovský koncem 90. let s dalšími čtyřmi lidmi způsobil Komerční bance škodu 1,5 miliardy korun. Údajně předstírali, že půjčené peníze chtějí na financování svých obchodů, platili jimi ale především své předchozí dluhy. Všichni obžalovaní vinu popírali.

Městský soud v Praze původně Chvalovskému v červnu 2011 udělil desetiletý trest vězení, odvolací pražský vrchní soud však tento rozsudek loni zrušil a kauzu vrátil k dalšímu projednání. Městský soud pak letos v lednu projednávání případu přerušil a obrátil se na Ústavní soud. Dospěl totiž k názoru, že novoroční prezidentská amnestie je protiústavní. Ústavní soud však stížnost odmítl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.