Vyšetřování Julínka kvůli letecké záchrance skončilo, policie případ odložila | E15.cz

Vyšetřování Julínka kvůli letecké záchrance skončilo, policie případ odložila

Vyšetřování Julínka kvůli letecké záchrance skončilo, policie případ odložila
Tomáš Julínek
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Policie odložila případ údajně předražených smluv na provozování letecké záchranné služby, ve kterém figuroval bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Jeho vinu se kriminalistům nepodařilo prokázat, uvedla Česká televize (ČT). Policie před více než dvěma lety Julínka obvinila z toho, že uzavřením nevýhodných smluv připravil stát o 792 milionů korun.

Usnesení o trestním stíhání exministra zrušilo Nejvyšší státní zastupitelství už v létě 2013. Vyšetřovatelé podle něj neshromáždili dostatek důkazů, a museli se tak případem zabývat znovu. Nyní prověřování definitivně ukončili. „K této věci mohu uvést, že policejní orgán skutečně vydal usnesení o odložení věci,“ řekl ČT mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Julínek v roce 2008 podepsal smlouvu, podle níž mají osm z deseti stanovišť vrtulníkové záchranné služby obsluhovat od ledna 2009 do konce roku 2016 soukromé firmy Alfa-Helicopter a DAS. Policie tvrdila, že tak politik způsobil státu škodu 792 milionů korun. Státní subjekty, tedy policie či armáda, by podle kriminalistů tuto službu provozovaly mnohem levněji. Julínek své obvinění považoval za nesmyslné.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!