Zadržený Miroslav Pelta byl u výslechu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zadržený Miroslav Pelta byl u výslechu

ČTK

Vyšetřovatelé začali vyslýchat zadrženého předsedu Fotbalové asociace České republiky Miroslava Peltu. Pelta je vyslýchán v souvislosti s dotacemi ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Výslech se odehrává v policejní budově v centru Prahy. Pelta byl až do nočních hodin v sídle asociace na Strahově, kde policistům předkládal všechny potřebné dokumenty. Ve středu vyšetřovatelé vyslechli podle ČT asi šest osob. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová řekla, že odpoledne zhruba mezi 15. a 16. hodinou budou žalobci rozhodovat o návrhu na uvalení vazby.

Pelta byl ve středu jedním z nejméně pěti zadržených, policie od rána zasahovala vedle sídla fotbalové asociace i na ministerstvu školství, pražském magistrátu a také na stadionu jabloneckého klubu, který Pelta spoluvlastní. Večer policie rovněž zapečetila tři kanceláře v sídle České unie sportu, jejíž šéf Miroslav Jansta byl také mezi zadrženými.

"V současné době nevíme, co je smyslem a cílem této akce, a čekáme na vysvětlení a další informace orgánů činných v trestním řízení," uvedl v prohlášení místopředseda ČUS Marek Hájek. Konstatoval ale, že věc má souvislost s vyšetřováním, které policie zahájila v sídle FAČR. "Česká unie sportu je přesvědčena, že její hospodaření je bezproblémové a mnohokrát deklarovala, že i v případě čerpání státních dotací vždy zastávala maximální transparentnost," dodal.

Advokát Šerák: Pelta nebyl obviněn ani vyslýchán

Policie i dnes pokračuje ve vyšetřování na magistrátu. "Policisté se nacházejí v budově na náměstí Franze Kafky, kde včera nestihli stáhnout všechna potřebná data ze serverů, a pokračují ve vyšetřování v kanceláři ve Škodově paláci. Podle našich informací ani pokračující vyšetřování nijak nesouvisí s činností města," sdělil  mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Šerák ve středu novinářům řekl, že šéf FAČR byl zadržen kvůli tomu, aby pomáhal při prohlídkách v prostorách svazu. Informace o obvinění Pelty nepotvrdil.

Vedle Pelty a Jansty byli zadrženi také náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) a ředitelka odboru sportu na magistrátu Soňa Fáberová.

V souvislosti se státními dotacemi byly podle Bradáčové obviněny tři osoby a jedna firma ze zneužití pravomocí, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení při správě cizího majetku.

Pelta s Janstou zadrženi kvůli dotacím na sport. Policie si přišla i pro Březinu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!