Zásah v SÚARO přinesl obvinění za zmanipulované veřejné zakázky | e15.cz

Zásah ve správě jaderných úložišť. Policie obvinila pět lidí a jednu firmu

ČTK, čer

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Policisté obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Podle serveru Seznam Zprávy detektivové od rána zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství.

„Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze,“ řekl mluvčí NCOZ i pro Seznam Zprávy.

Podle serveru je zřejmé, že mezi stíhanými je někdo ze zaměstnanců správy úložišť. Paragraf se týká trestných činů spáchaných členy hodnotících komisí k zakázkám nebo vyhlašovatelů veřejných soutěží.

Podle informací Seznam Zpráv se policisté zajímají právě o ředitele správy úložišť Jana Prachaře a o jeho roli v některých tendrech. 

 

Autor: ČTK, čer

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video