Zeman byl na operaci, oznámil Ovčáček | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zeman byl na operaci, oznámil Ovčáček

Zeman byl na operaci, oznámil Ovčáček
Miloš Zeman
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Prezident Miloš Zeman se v úterý podrobil malému zákroku, jeho příčinou byl drobný zánět. Řekl to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle serveru Aktuálně.cz se malý operační zákrok v ústní dutině uskutečnil v pražské Nemocnici Na Homolce.

"Šlo o malý zákrok, který proběhl už v úterý, nic závažného. Byl to drobný zánět," řekl Ovčáček. Dodal, že Zeman dnes dopoledne natočil tradiční rozhovor, který vysílá večer televize Barrandov. V něm se k věci krátce vyjádřil. Server Aktuálně.cz citoval zdroj z lékařského prostředí, že šlo o "malý operativní zákrok". Zeman pak údajně odpočíval v Lánech.

Hrad původně tento týden uvedl, že Zeman do konce pracovního týdne přijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO). Termín byl poté přesunut na příští týden. Ovčáček změnu odůvodnil nabitým programem Zemana a přípravou na televizní duel s protikandidátem Jiřím Drahošem.

Zemanův zdravotní stav je v posledních měsících bedlivě sledován, protože při mnoha příležitostech vypadal unaveně. Jeho lékaři minulý týden uvedli, že kromě neuropatie dolních končetin se těší dobrému fyzickému i psychickému zdraví.

Kam půjdou miliony z kampaní? Nejvíce na účtu zbude zřejmě Zemanovi

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!