Zeman píše Hollandovi: Západ se musí znovu semknout a hájit své hodnoty | E15.cz

Zeman píše Hollandovi: Západ se musí znovu semknout a hájit své hodnoty

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Teroristický útok v Nice podle prezidenta Miloše Zemana dokazuje, že západní demokracie se musí v tomto období znovu semknout a nekompromisně hájit hodnoty, na kterých byly vybudovány. Zeman to uvedl v kondolenčním telegramu svému francouzskému protějšku Françoisi Hollandovi

V dopise český prezident vyjádřil zármutek, rozhořčení a soustrast s bezmála stovkou obětí nočního masakru ve francouzském letovisku. O boji proti terorismu chce s francouzským prezidentem hovořit ve středu v Praze během Hollandova turné po pěti evropských zemích, které je reakcí na nedávné rozhodnutí Britů opustit osmadvacítku.

„Jsem šokován odporným činem, který byl proveden s chladnou vypočítavostí a zopakováním scénáře atentátu nákladním vozidlem v tuniské Ghribě, tentokrát v klidném letovisku Nice. To vše zbaběle v noci tak významného dne pro všechny Francouze, skutečné Evropany a demokraty na světě, jakým je 14. červenec,“ uvedl český prezident.

Přečtěte si:

Západní demokracie se podle Zemana nacházejí v období, kdy se musí opět semknout a nesmlouvavě a tvrdě hájit hodnoty, na kterých byly vybudovány. V první reakci na útok v Nice Zeman řekl, že je potřeba rozhodnější postup proti teroristům.

Současně vyjádřil připravenost České republiky společně s Francií a dalšími spojenci jít touto cestou, byť podle Zemana bude obtížná a strastiplná. „Opětovně potvrzuji, že podpora boje proti terorismu je jednou z mých priorit, o kterých jsem připraven s Vámi v Praze hovořit,“ napsal Hollandovi.

Zeman v dnešním telegramu také vyjádřil francouzskému prezidentovi, rodinám obětí i francouzskému lidu hlubokou soustrast; zraněným popřál rychlý návrat do aktivního života. Také další světoví státníci během noci a rána vyjadřovali lítost nad desítkami obětí a odhodlání postavit se teroru.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.