Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Jak si namíchat nepřekonatelné martini

Jak si namíchat nepřekonatelné martini

O

Oscar Wilde řekl, že správně uvázaná kravata je prvním důležitým krokem v životě muže. My říkáme, že schopnost namíchat perfektní martini koktejl je tím druhým. Jakmile mluvíme o pití, martini je vrchol sofistikovanosti a stylu. 

Martini má své jméno od výrobce suchého vermutu někdy z let 1863 – 1865. Koktejl ale vznikl až později, když do něj Američané začali přimíchávat gin. A vznikla jednoduchá genialita.

Shaker naplňte ledem a berte v potaz, že čím čistší led, tím lepší drink. I detail jako led z vody tvrdé nebo vody s příliš minerály může udělat rozdíl v chuti. Do shakeru následně nalijte gin a vermut. V klasickém receptu je poměr 2:1 – tedy dva díly ginu a jeden díl vermutu. Každý barman – nebo vášnivý milovník martini – si ale může poměr upravit trochu dle své chuti.

Jakmile zavřete shaker, stačí už jen pořádně protřepat (a neřešte Bondovu otřepanou hlášku).

Sklenice na martini musí být vychlazená. Můžete je mít velice vkusně připravené pro všechny příležitosti v lednici. Výslednou směs přelijete do sklenice. Stačí už jen přidat olivu na párátku nebo citron. Co se citronu týče, můžete se naučit jeden trik. Osminu citronu částečně vymáčknete do hotového drinku ve sklenici a na jedné straně sklenice jemně otřete hranu. Při napití vám to dá správný kyselý kick.

Druhů martini je spousta. Mohou se dělat s vodkou, s trochou vody z oliv (tomu se poté říká „filthy“ nebo „dirty“ martini). Podstatné jsou správné a kvalitní ingredience a především roky cviku v míchání. Ony občas ty nejjednodušší věci patří k těm nejsložitějším.

 

Související články
Spojené státy zvažují cla na zboží z EU a Británie za 3,1 miliardy dolarů
Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard korun) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie. Podle úterního návrhu Úřadu amerického obchodního zmocněnce, na který upozornila agentura Bloomberg, Washington plánuje cla na evropský vývoz oliv, piva, ginu a některých aut. V úvahu připadá i zvýšení cel mimo jiné na letadla, sýr nebo jogurt. Návrh bude do 26. července předmětem veřejného připomínkového řízení.
Scanner: Autogen? Antikrist? Antygin?
Dáte si mravence? Jestli ne, přicházíte o mimořádnou lahůdku. Tak to aspoň tvrdí kodaňská laboratoř Nordic Food Lab a likérka v britské Cambridgi, jež spojily síly, aby vám nabídly gin s mravenčí příchutí.