Po konci zápasu a předání trofeje si ji Tiffany vezme zpět a mistři klenotníci na ni ručně vyryjí jméno vítězného týmu. Vince Lombardi Trophy, která se na Super Bowl uděluje již od roku 1970. Trofej je vytvořená z kil ryzího stříbra. Míč na trofeji má naprosto dokonalé detaily a samotná výroba trvá několik měsíců. Výroba trofeje probíhá v dílně značky ve městě Cumberland ve státě Rhode Island. Trofej vznikla dle designu původně nakresleném na koktejlovém ubrousku.

6

fotografií

Trofej na Super Bowl je sama o sobě výhrou

Z

Značka Tiffany &  Co. je známá především pro své šperky nebo film s Audrey Hepburn v hlavní roli. Málokdo ale ví, že Tiffany vytváří i sportovní trofeje pro mnoho a mnoho událostí. Jednou z těchto událostí je i Super Bowl, který se koná právě dnes. 

Takzvaná Vince Lombardi Trophy je pojmenována dle legendárního kouče a také jednoho z bývalých ředitelů National Football Leaque. Vítězům Super Bowl je udělována od roku 1967 a vznikla prosím pěkně podle skicy na koktejlovém ubrousky, kterou na jednom obědě nakreslil Oscar Riedener. 

Trofej vznikla dle designu původně nakresleném na koktejlovém ubrousku. Autor: Tiffany & Co.
Práce začíná hned po konci aktuálního Super Bowl a trvá přes čtyři měsíce. Ve městě Cumberland ve státě Rhode Island má firma dílny na zpracování stříbra a právě zde trofej vzniká.

Mistři řemesla nejprve tvarují a vyřezávají ryzího stříbra. Trojhraný podstavec má na svém vrcholu míč v životní velikosti s precizními detaily a ihned po výhře umělci v Tiffany ručně vyrývají jméno vítězného týmu přímo na podstavec. 

Po konci zápasu a předání trofeje si ji Tiffany vezme zpět a mistři klenotníci na ni ručně vyryjí jméno vítězného týmu. Autor: Tiffany & Co.
Krom Super Bowl dělá Tiffany trofeje i pro U.S. Open, The World Series nebo šampionát NBA.
Míč na trofeji má naprosto dokonalé detaily a samotná výroba trvá několik měsíců. Autor: Tiffany & Co.
Super Bowl sám o sobě má neuvěřitelnou historii a význam pro sportovní kulturu. Je lehce s podivem, že z něj Amerika ještě neudělala státní svátek. Přečtěte si článek o této události v novém vydání Formen nebo jeho část zde. 

Související články
Hoteliér Sivek: Praha je mrtvá, developeři chtějí skupovat hotely. Neodpovídám jim
Turistů, kteří se loni ubytovali v Česku, ubylo o polovinu na jedenáct milionů. Nejtvrdší ránu schytali hoteliéři v Praze, kteří od loňského října do konce roku přišli o víc než 90 procent klientů. „I když se poptávka obnoví, turisté nebudou mít kde bydlet. Obnovit zaniklé hotely potrvá dva roky,“ říká Viliam Sivek, majitel Sivek Hotels a prezident České unie cestovního ruchu.
Děkujeme, odešli jsme do Německa, vzkazují čeští lékaři po deseti letech od proslulé výzvy
Letos v únoru uplynulo deset let od výzvy lékařů nespokojených s podmínkami v českém zdravotnictví „Děkujeme, odcházíme“. Mladé doktory láká zahraničí i nadále, většina míří do sousedního Německa. Téma je znovu aktuální v době pandemie, kdy v českých nemocnicích chybí personál. Na české lékaře v cizině apeloval i prezident České lékařské komory Milan Kubek a vyzval je, ať se vrátí pomoci domů. Kvůli české byrokracii však akce skončila fiaskem. Pro mladé doktory to bylo další zklamání z vlasti. Proč vlastně lékaři odcházejí a co jim vadí?