Po konci zápasu a předání trofeje si ji Tiffany vezme zpět a mistři klenotníci na ni ručně vyryjí jméno vítězného týmu. Vince Lombardi Trophy, která se na Super Bowl uděluje již od roku 1970. Trofej je vytvořená z kil ryzího stříbra. Míč na trofeji má naprosto dokonalé detaily a samotná výroba trvá několik měsíců. Výroba trofeje probíhá v dílně značky ve městě Cumberland ve státě Rhode Island. Trofej vznikla dle designu původně nakresleném na koktejlovém ubrousku.

6

fotografií

Trofej na Super Bowl je sama o sobě výhrou

Z

Značka Tiffany &  Co. je známá především pro své šperky nebo film s Audrey Hepburn v hlavní roli. Málokdo ale ví, že Tiffany vytváří i sportovní trofeje pro mnoho a mnoho událostí. Jednou z těchto událostí je i Super Bowl, který se koná právě dnes. 

Takzvaná Vince Lombardi Trophy je pojmenována dle legendárního kouče a také jednoho z bývalých ředitelů National Football Leaque. Vítězům Super Bowl je udělována od roku 1967 a vznikla prosím pěkně podle skicy na koktejlovém ubrousky, kterou na jednom obědě nakreslil Oscar Riedener. 

Trofej vznikla dle designu původně nakresleném na koktejlovém ubrousku.Autor: Tiffany & Co.
Práce začíná hned po konci aktuálního Super Bowl a trvá přes čtyři měsíce. Ve městě Cumberland ve státě Rhode Island má firma dílny na zpracování stříbra a právě zde trofej vzniká.

Mistři řemesla nejprve tvarují a vyřezávají ryzího stříbra. Trojhraný podstavec má na svém vrcholu míč v životní velikosti s precizními detaily a ihned po výhře umělci v Tiffany ručně vyrývají jméno vítězného týmu přímo na podstavec. 

Po konci zápasu a předání trofeje si ji Tiffany vezme zpět a mistři klenotníci na ni ručně vyryjí jméno vítězného týmu.Autor: Tiffany & Co.
Krom Super Bowl dělá Tiffany trofeje i pro U.S. Open, The World Series nebo šampionát NBA.
Míč na trofeji má naprosto dokonalé detaily a samotná výroba trvá několik měsíců.Autor: Tiffany & Co.
Super Bowl sám o sobě má neuvěřitelnou historii a význam pro sportovní kulturu. Je lehce s podivem, že z něj Amerika ještě neudělala státní svátek. Přečtěte si článek o této události v novém vydání Formen nebo jeho část zde.