Petr Ludwig pomohl s rozšířením nošení roušek ve světě. Teď za to získal ocenění | E15.cz

Influencer Petr Ludwig pomohl v Česku i ve světě k rozšíření nošení roušek. Dostal za to cenu

Patrik Borýsek

Rozjel v Česku kampaň za nošení roušek na veřejnosti. Opíral se při tom o vědecké studie, dle kterých i doma vyrobené masky zčásti chrání, a to zejména okolí jejich nositele. Zároveň s kolegy vytvořil virální video v angličtině, kde srozumitelně vysvětlili pozitivní efekt roušek. Teď za to získal influencer Petr Ludwig ocenění.

"Kontaktoval mě ekonom profesor Tyler Cowen z George Mason University, který píše ekonomické sloupky pro The New York Times či Bloomberg a oznámil mi, že mi udělují ocenění za mezinárodní přínos pro boj s koronavirem za #Masks4All movement,” uvedl Ludwig na svém facebookovém profilu. S oceněním je spojena i finanční odměna ve výši 50 tisíc dolarů (téměř 1,3 milionu korun). 

"Petr byl nápomocen v budování hnutí #masks4all a v přesvědčování jednotlivců v České republice i ve světě k nošení roušek. To již zachránilo mnoho životů a umožnilo - kdykoli nastane správný čas - opětovné otevření ekonomik. S potěšením sleduji, jaké má toto hnutí dopad ve Spojených státech,” uvedl k ocenění profesor Cowen, který řídí program Emergent Ventures na George Mason University. V rámci něj uděluje tato americká univerzita ocenění za přínos v boji proti koronaviru.

"Peníze budu postupně investovat do projektů, které mi budou dávat smysl. Původně jsem toto ocenění nechtěl vůbec komunikovat, ale myslím, že je to věc, kterou by lidé v Česku měli vědět," dodal. 

Ludwig, který napsal knihu Konec prokrastinace, založil podcast Deep Talks a pořádá přednášky v Česku i v USA, na svém facebooku pravidelně komentuje české i světové dění, zejména s ohledem na kritické myšlení a vědecké studie. Postupně se stal jedním z lídrů inicitivy #Masks4All. 

Na používání roušek a dalších krytů tváře v průběhu koronavirové pandemie jsou nicméně rozporuplné názory, podle mnohých pomáhají bránit šíření nákazy, podle řady expertů ale vyzdvihovaný efekt nemají, případně je jeho velikost minimálně sporná.

 

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!