Nájmy: Projeví se krize na jejich poklesu? Co odklady nájmů? | E15.cz

Jsme v největší krizi za dekády, je potřeba podpořit ekonomiku, shodli se hosté pořadu Dáme to

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bydlení bylo ústředním tématem prvního dílu nového diskuzního pořadu Deníku E15 s názvem Dáme to. Jednou týdně v něm budou odborníci, osobnosti a lidé, kteří mají co říct, řešit především ekonomické aspekty současné koronavirové krize. 

Projeví se současná krize na poklesu nájmů? „Existuje určitá korelace mezi počtem nových bytů na trhu a výší nájmů. Pokud ceny novostaveb poklesnou, tak se to v čase projeví i na klesajících nájmech,“ řekl místopředseda Občanského sdružení majitelů domů v ČR Milan Krček. 

Tématem těchto dní je také možný odklad nájmů, který nyní řeší zákonodárci. Pronajímatelé se navrhovanými opatřeními cítí znevýhodněni.

„Jsme v krizi, která má potenciál být jednou z největších za poslední desetiletí a nemyslím si, že je prostor hrát si na to, jaká politická strana stojí na čí straně. Podstatné je podpořit ekonomiku, podpořit obyvatelstvo, abychom tu krizi zvládli co nejrychleji s co nejmenšími ztrátami,“ soudí ekonom a expert na nemovitosti vyučující několik předmětů zaměřených na realitní trh na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické David Mazáček.

Moderátorem a průvodcem pořadu Dáme to je ekonom Dominik Stroukal. Diskuzní pořad bude zároveň součástí speciálu KoronaHelpdesk E15, který má ambici v nejbližší době radit a pomáhat občanům a firmám v současné složité době a být místem, kde čtenáři najdou aktuální koronavirové zpravodajství s ekonomickými souvislostmi.

Autor: E15.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video