Musk, Bitcoin, Harry Potter a Rowlingová se sešli na twitteru | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Autorka Harryho Pottera Rowlingová a šéf Tesly Musk se potkali ve zvláštní twitterové debatě o bitcoinu

snk

Twitter je místem všemožných debat o lecčems. Zakladatel Tesly Elon Musk vytváří svými příspěvky virální témata neustále. Jeho reakce na dotaz spisovatelky J. K. Rowlingové pobláznila internet. Přinesla ale také zajímavou konfrontaci světa vyznavačů a fanoušků kryptoměn a těch, kterým je toto téma vzdálené. Do diskuze se zapojil třeba i spoluzakladatel kryptoměny ethereum. 

Vezměte 15 milionů fanoušků, kteří sledují twitterový účet autorky ságy kolem čarodějnického učně Harryho Pottera J. K. Rowlingové, a 35 milionů fanoušků na twitteru Elona Muska. A o zábavu je postaráno. 

Rowlingová komunitu poprosila, zda by jí někdo nemohl vysvětlit, jak funguje bitcoin. A strhla se lavina. Včetně řady vtipů a přirovnání, že svět kryptoměn je vlastně podobný světu Harryho Pottera.

“Chování centrálních bank dalo kryptoměnám kredit,” napsal v jedné z reakcí Musk. 

Hodnota nejznámější kryptoměny bitcoinu se od svého vzniku více než před deseti lety zněkolikanásobila, nyní se cena jednoho bitcoinu pohybuje těsně pod hranicí deseti tisíce dolarů. 

S velmi oceňovaným hodnocením a vysvětlením “krypta” přišel spoluzakladatel jednoho ze systému digitálních mincí ethereum Vitalik Buterin. “Je to digitální měna, nic za ní nestojí, je cenná jen kvůli tomu, že existuje. Jako sběratelské předměty. Je síť počítačů, která udržuje decentralizovanou globální excelovou tabulku, do které se zapisuje, kdo kolik tokenů má,” napsal. 

Závěr? Bitcoin prý pro Rowlingovou není. 

Krypto-graf týdne: Platby bitcoinem jsou stále pomalejší a dražší, těžaře drtí dopady půlení
Lihovarník Žufánek: Bitcoin bych pořád držel, musel jsem se ale kryptoměny zbavit

Autor: snk
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!