Bitcoin padl na dvouleté dno. Jak reagují tuzemští kryptomatadoři | E15.cz

Bitcoin padl na dvouleté dno, akcie Coinbase implodovaly. Co čekají tuzemští kryptomatadoři

Rok 2022 je pro krypto dost obtížný.
Rok 2022 je pro krypto dost obtížný.
• 
ZDROJ: Jan Juhaniak /E15

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Dominantní kryptoměna během úterního rána oslabovala o zhruba pět procent na 15 600 dolarů. To je nejnižší bitcoinová cenovka od konce roku 2020. Ještě hůře se daří akciím přední kryptoměnové burzy Coinbase. Situaci pozorně sledují i ti investoři, kterým se v minulosti podařilo výhodně vsadit ve velmi rané fázi na bitcoin či Solanu.

Tržní hodnota americké firmy spadla za den o deset procent. Od úpisu akcií na jaře 2021 nikdy nebyla níže. Na celém trhu kolem kryptoměn se projevuje nekončící nejistota po krachu kryptoburzy FTX. Investoři se obávají, že přijde další vlna krachů velkých kryptoprojektů. Letos odepsala Coinbase přes 80 procent ze své valuace.

Bitcoin klesl v meziročním srovnání o 76 procent. Na podzim loňského roku se kurz kryptoměny vyšplhal na rekordních 69 tisíc dolarů. Celková tržní kapitalizace odvětví virtuálních měn klesla za poslední měsíc podle údajů portálu CoinMarketCap o 140 miliard dolarů na stávajících 780 miliard.

Čeho se vyvarovat při investicích do krypta. Podívejte se na video:
Video se připravuje ...

„Pokud se kryptoměna neudrží nad hladinou 15 500 dolarů, její případný pád by se nemusel zastavit až do kurzu 13 500 dolarů. Pak už by jako možná brzda stála psychologická hranice 10 tisíc dolarů,“ popisuje pro agenturu Bloomberg Ed Moya, analytik brokerské společnosti Oanda.

„Jsem přesvědčen, že Coinbase nečeká stejný osud jako FTX. To ale neznamená, že je tato burza virtuálních měn imunní vůči dominovému efektu napříč kryptoměnovým ekosystémem,“ míní expert  Bank of America Merrill Lynch Jason Kupferberg.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong již dříve CNBC řekl, že jeho firma nemá žádné významné napojení na FTX, ale soucítí se všemi zúčastněnými.

Zkušení držitelé virtuálních měn, které oslovil server E15.cz, odhadují, že kurz

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery