Bitcoin dál roste. Odrazil se ode dna? | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Mezi kryptospekulanty se vrací optimismus

Jan Vávra

Jan Vávra

Cena bitcoinu vzrostla během 24 hodin o téměř šest procent. Část držitelů digitálních mincí věří, že se nejrozšířenější kryptoměna po pádu na 6500 dolarů odrazila od novodobého dna.

Jeden bitcoin stál v pondělí ráno zhruba 7550 dolarů. Růst, byť o několik procentních bodů nižší, zaznamenaly i ostatní rozšířené virtuální mince jako ether, litecoin či XRP. Celková hodnota trhu digitálních měn dosahuje necelých 200 miliard dolarů, vyplývá z údajů portálu CoinMarketCap.

Jeden z ukazatelů nálady na trhu, takzvaný Crypto Fear & Greed Index mapující kromě cenových pohybů i sentiment kryptoměnové komunity na sociálních sítích, se navíc vymanil z polohy „extrémního strachu.“

Kicom: Ze sta tisíc milion bez větších nervů? U bitcoinu se může vyplatit i konzervativní přístup

Do optimističtějších poloh se ručička indexu posunuje poté, co se kurz bitcoinu prudce odrazil po středečním propadu od hodnot 6500 dolarů za digitální minci a dále roste. „Hodnota 6,5 tisíce dolarů za bitcoin představuje generační dno,“ napsal na Twitteru šéf singapurského fondu Three Arrows Capital Su Zhu. 

Přesto se Crypto Fear & Greed Index nadále nachází v poměrně chmurném pásmu „strachu." Portál CoinDesk na základě technické analýzy napsal, že náladu na kryptotrhu by definitivně obrátilo až dosažení cenovky 7870 dolarů za jeden bitcoin.

ANKETA: Čím kryptoměnový trh v roce 2019 nejvíc překvapil?

Hodnota kryptoměn stále výrazně zaostává za čísly, kterých virtuální mince dosáhly v létě. Tehdy se bitcoin krátce dostal až na necelých 14 tisíc dolarů. Od té doby však průběžně ztrácel.

V meziročním srovnání je nicméně jeho hodnota stále více než dvojnásobná. Dosavadní historické maximum kurzu bitcoinu bylo kolem 19 500 dolarů (452 400 korun) v roce 2017. Právě bitcoin odstartoval masový zájem o svět virtuálním měn. Vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kryptoměna světa. Jeho hodnota nicméně prochází značnými výkyvy.

Aktuální cenu bitcoinu sledujte zde:

Bitcoin nejsou peníze. Jestli chcete znát jeho potenciál, připomeňte si začátky YouTube
Radomír Eliáš: Tyto persony světa kryptoměn by měl znát každý, kdo to s bitcoinem myslí vážně

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!