Bitcoin a spol. nezáří, portfolio redakce padá. Dvě cesty dál | E15.cz

Redakční portfolio padá. Dvě cesty dál: konzervativní a s cílem rozdílového zbohatnutí

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Držitelé bitcoinu si zvykají na novou realitu, ve které se cena kryptoměny vytrvale drží pod hladinou dvaceti tisíc dolarů. A s nimi i redakce E15. Dominantní kryptoměnu zařadila do svého cvičného portfolia s padesátiprocentní vahou s cílem zakusit, jak složité je vysedět si brutální zhodnocení investice. Poslední dobou se ale objevují skeptické hlasy varující, že sázkou na bitcoin se už rozmnožení počáteční investice o jeden a více řádů dosáhnout nedá. Existují prý jiné cesty, vyžadují ale ještě vyšší stupeň otrlosti, než jen zatnout zuby a snažit se období kryptozimy využít k dokoupení digitálních mincí. Více v pravidelném měsíčním reportu o stavu experimentálního portfolia E15.

Kdo nepanikaří a nevěští bitcoinu opakovaně smrt – která ne a ne přijít – nejspíš si na pád cen příliš nestěžuje. Dokupuje a v příležitostném závanu optimismu nesměle počítá, kolik by mohl vydělat v příštím růstovém cyklu. Bude to stačit na zabezpečení do konce života? Honosný nový dům? Auto? Nebo alespoň na pěknou dovolenou?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery