Design budovy na projektu ve Štětíně | E15.cz

Design budovy na projektu ve Štětíně

Společnost Orco Property Group si vybrala dvě designérské společnosti, aby spolupracovaly na prvním projektu Orca ve Štětíně, který vznikne na pozemku o rozloze 7,3 ha.

White, přední skandinávské designérské studio s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti trvale udržitelného rozvoje, bude zodpovědné za návrh konceptu a následnou supervizi výstavby projektu. Společnost RKW Poland bude zodpovědná za přípravu podkladů pro získání stavebního povolení, podrobný návrh projektu a také za autorský dohled na místě stavby.

Realizace a způsob výstavby tohoto trvale udržitelného projektu bude v Polsku něčím zcela ojedinělým. Návrh počítá s krásnými a snadno přístupnými plochami zeleně a místy pro relaxaci, která budou citlivě zasazena do okolí. Využití solárních zdrojů a jiných technologií umožní výrazně snížit spotřebu energie. Zařízení na snížení spotřeby energie také omezí emise oxidu uhličitého, a tím zvýší pozitivní dopad na životní prostředí. Mezi další technologie trvale udržitelného rozvoje patří např. využití dešťové vody pro domácí spotřebiče a výběr nezávadných stavebních materiálů. Samotná výstavba bude probíhat způsobem, který vyžaduje projekt trvale udržitelného rozvoje. Zvláštní pozornost bude věnována zpracování odpadového materiálu, výrobě stavebních dílů, standardizaci a optimalizaci spotřeby energie během stavebních prací.

Společnost Orco postaví přibližně 770 vysoce kvalitních bytových jednotek, které se budou nacházet ve tří- a čtyřpatrových budovách. Součástí celého projektu bude také odpovídající počet parkovacích míst, maloobchodní prostory a další provozovny služeb v přízemí objektu.

Projekt se bude nacházet na ulici Szosa Polska v severní části Štětína, asi 5 km od centra města, a bude realizován ve čtyřech fázích. První z nich bude zahájena na jaře roku 2008 a její dokončení je plánováno na rok 2009. Celkové náklady jsou odhadovány na přibližně 60 milionů eur.

Společnost White má ve Skandinávii jedinečné postavení a nabízí spojení výjimečné kreativity a vysoké profesionality. Ve Švédsku a Dánsku má společnost 500 zaměstnanců, a je tak čtvrtou největší architektonickou firmou v Evropě. Rozsah činnosti společnosti White zahrnuje rozvoj městské výstavby, design staveb a jejich okolí se zaměřením na trvale udržitelný rozvoj. Mezi projekty společnosti patří bytový objekt v ekologicky šetrné rezidenční čtvrti Hammarby ve Stockholmu, který byl realizován za použití ekologicky nezávadných materiálů a s důrazem na nízkou spotřebu energie. Budova, ve které se nacházejí kanceláře společnosti, je situována nedaleko Hammarby a je skvělou ukázkou architektury trvale udržitelného rozvoje disponující nejmodernějšími technologiemi. RKW vznikla v roce 1971 spojením architektonických firem Rhode, Kellermann, Wawrowsky. Dnes má RKW 270 zaměstnanců a patří k nejúspěšnějším a inovativním architektonickým společnostem v Německu se sídlem v Düsseldorfu a dalšími kancelářemi v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem, Lipsku a Varšavě. Architekti RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektur + Städtebau významně ovlivnili tvář současné architektury.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!