Dvě polohy Banksyho: na dražbách za stovky milionů, v e-shopu za pár set korun | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Dvě polohy Banksyho: na dražbách za stovky milionů, v e-shopu za pár set korun

pej

Ve stejné době, kdy se Banksyho olejomalba vydražila za rekordních 287 milionů korun, otevřel populární streetartový umělec svůj první obchod. Ten sice slouží spíš jako galerie, autorské výtvory muže jehož civilní identita není známa, ovšem nabízí na internetu, a to za velmi zajímavou cenu. Nejlevnější si jeho fanoušci mohou pořídit už od 10 liber (290 korun). 

"Slouží spíš jako galerie. A nejlépe je vidět hlavně v noci," informoval svoje fanoušky Banksy prostřednictvím Instagramu.

Obchod se jmenuje "hrubý domácí produkt", nachází se v londýnské čtvrti Croydon a slouží jako galerie. K vidění jsou tam například vesta s britskou vlajkou navržená pro rapera Stormzyho nebo koberec z kožešiny v podobě reklamního maskota kukuřičných lupínků Kellogg’s tygra Tonyho.

"Doufáme, že uspokojí všechny zájemce. Ceny jsou nízké, začínají už na deseti librách. Ale počet věcí je omezený. Všechny jsou vyrobeny ručně ve Velké Británii z již použitých nebo recyklovaných materiálů, což platí i o nápadech," stojí na ceduli ve výloze.

Banksyho milionové dílo se vzápětí po dražbě skartovalo
Banksyho olejomalba se prodala v přepočtu za více než čtvrt miliardy

 

Autor: pej
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!