Ostrava dostala finanční vysvědčení: hospodaří na výbornou | E15.cz

Ostrava dostala finanční vysvědčení: hospodaří na výbornou

Nejlepší výsledek, jaký kdy město mělo, to je nejnovější hodnocení Ostravy za její nakládání s penězi.

Uznávaná mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s udělala Ostravě ve svém nejčerstvějším hodnocení radost: za její nakládání s penězi ji ocenila velmi vysokou známkou A/A-1. Ostrava má i v době celosvětové finanční krize nejlepší hodnocení za hospodaření ve své historii.
„Rozpočet Ostravy musel být pro letošní rok snížen o dvě miliardy korun, město zostřilo úsporný režim, který vztáhlo na své obvody, příspěvkové organizace i obchodní společnosti. Současně pokračovalo v důležitých investicích a neomezilo služby občanům. Výsledkem je úspěch, jakého Ostrava dosud nikdy nedosáhla,“ uvedla mluvčí města Andrea Vojkovská.
„Chtělo by se říci, že je to husarský kousek, ale ve skutečnosti jde o výsledek čtyřleté práce a konzervativního přístupu k rozpočtu, na který jsme se v ohrožení krizí dívali ještě přísněji,“ doplnil ji náměstek primátora Ostravy pro majetek a finance Lukáš Ženatý.
Ostrava si podle agentury Standard & Poor´s polepšila ve všech ukazatelích, které se běžně u velkých měst hodnotí. „Podle našeho mínění má Ostrava velmi dobrou pozici. Rozhodnutí ratingového výboru odráží pružnost rozpočtových operací města. Vedení města se zaměřuje na ekonomický rozvoj a růst kvality života,“ uvádí se mimo jiné ve zprávě Standard & Poor´s Rating Services, která při hodnocení vychází z podrobného prověření hospodaření města, jeho finanční strategie, situace a plánů.
Agentura Ostravu považuje za ekonomicky stabilní město. „Je to odpověď na otázku, jestli budeme schopni financovat rozvoj Černé louky nebo stavět fotbalový stadion,“ doplnil náměstek Ženatý.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!