Prestižní soutěž „Best of Realty“ zná své letošní vítěze | E15.cz

Prestižní soutěž „Best of Realty“ zná své letošní vítěze

Na slavnostním galavečeru byly v Kongresovém centru Praha vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 11. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru, rozhodla sedmičlenná odborná porota v čele s Tomášem Drtinou, ředitelem agentury pro výzkum trhu Incoma GfK.

Členy jury byli respektovaní odborníci z řad Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), developerů, Obce architektů, realitních makléřů a bank. O ocenění letos usilovaly 43 projekty v pěti základních kategoriích a tři projekty v kategorii Zvláštní cena poroty. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2009“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2008, a to v kategoriích Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Rezidenční projekty, Obchodní centra a Hotely. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů, kdy prostřednictvím domovské stránky soutěže mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici.

#####Zabodovala i přestavba holešovického pivovaru

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (zde bylo celkem dvacet soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše A7 Holešovický pivovar v Praze 7, u něhož ocenili citlivou rekonstrukci industriální stavby v souladu s vytvořením nové, moderní dominanty pražských Holešovic a výrazný přínos v jejich další přeměně. Z nových administrativních center si vítězství odnáší I. etapa komplexu Futurama Business Park v Praze 8. Porota cenu udělila za prozíravý developerský přístup, který umožnil dosažení architektonické, objemové a provozní kvality, poskytující ve spojení s lokalitou velký potenciál pro další zvyšování hodnoty tohoto projektu.

Mezi rekonstruovanými kancelářemi zvítězil Classic 7 Business Park v Praze 7 za obohacení jak kancelářského, tak lokálního segmentu realitního trhu a výbornou proměnu zanedbané industriální budovy v moderní administrativní objekt. Kategorii obchodních center dominovaly pražské Arkády Pankrác jako profesionální realizace obchodního centra, které doplnilo funkční strukturu pankrácké pláně o moderní a vysoce kvalitní nákupní příležitost. V kategorii hotelů získal titul The Augustine Hotel v Praze 1, a to za harmonické spojení a respektování historických budov s prvky moderní architektury, to vše v luxusním provedení.

#####Ocenění se dočkala i novostavba Státní technické knihovny

Zvláštní cenu poroty letos získala Národní technická knihovna v Praze 6. Cena byla udělena za vzorový příklad stavby veřejných služeb, vynikající urbanistické, architektonické a technické řešení a doposud nejvýraznější ukázku spolupráce veřejného a soukromého sektoru v oblasti developmentu nemovitostí. Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stala Židovská obec za realizaci projektu Domov sociální péče Hagibor. Cena čtenářů mediálních partnerů patří třem etapám Atriových vil Císařka v Praze 5, které soutěžily v kategorii rezidenčních projektů.

„Jako velmi pozitivní vidím, že i v roce, který byl pro investory i developery velmi obtížný a v němž se již dopady ekonomické krize projevily v plném rozsahu, se na trhu objevilo tolik zajímavých projektů. Porota to neměla jednoduché - v řadě kategorií byla konkurence skutečně velmi vysoká. Nezbývá než si přát, aby se nové projekty objevovaly i nadále a aby na sebe opětné oživení trhu nedalo čekat dlouho,“ okomentoval letošní ročník soutěže Tomáš Drtina.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!