Uber posiluje v cestě za vlastními mapami, spolupracuje s DigitalGlobe | E15.cz

Uber posiluje v cestě za vlastními mapami, spolupracuje s DigitalGlobe

Uber posiluje v cestě za vlastními mapami, spolupracuje s DigitalGlobe
Uber - označení nástupní plochy v americkém Portlandu
• 

Marek Schwarzmann

Klíčem k úspěchu v přepravním byznysu je znát přesnou polohu. A to jak zákazníka, tak řidiče, který jej hledá. Čím přesnější mapa, tím rychleji proběhne nalezení se a samotná přeprava. I proto společnost Uber v posledních měsících intenzívně investuje do své nové mapovací divize. Firmě se nyní podařilo navázat spolupráci přímo s majitelem několika satelitů – DigitalGlobe. Ta své satelitní snímky ulic ve vysokém rozlišení poskytuje třeba i gigantům jako Google a Apple.

Nové partnerství s firmou DigitalGlobe by Uberu mělo hlavně pomoci ve zvýšení přesnosti a rychlosti, s níž jeho řidiči najdou zákazníka. Vytipována by prý mohla být i lepší místa, kde pasažérům umožnit nástup, zkrácena by mohla být i celková doba jízdy.

Uber klade velký důraz na přesné a detailní mapové podklady již delší dobu, třeba už loni v létě přetáhnul do čela vlastní mapovací divize jednoho z viceprezidentů Googlu a zároveň tehdejšího šéfa projektu Google Maps Briana McClendona.

Nejnovější spolupráci sice nekomentoval, DigitalGlobe však na svém blogu prozradila, že spolupráce obou firem bude „několikaletá“ a pomůže řidičům „po celém světě“.

Zájemci o mapy Nokia se množí, přidává se Uber

„Mezi hlavními důvody tohoto nového partnerství vidím snahu o minimalizaci zpoždění kvůli nesprávné navigaci neprofesionálních řidičů, kteří tvoří většinu Uber přepravní kapacity,“ říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel Liftago, největší mobilní platformy pro objednávání taxi v Česku. Podle něj má ale tato spolupráce potenciál i do budoucna, a to ve tvorbě a zpřesnění vstupů pro auta bez řidičů, na jejichž vývoji Uber rovněž pracuje.

Liftago v Česku podle Krátkého používá kombinaci Google Maps a Here map, firma nyní zvažuje test rozhraní z české dílny: Seznam map. Právě mapovací snahy od Seznamu nabyly v uplynulých měsících na intenzitě. Firma představila v několika vlnách jednak mapy takřka celého světa, jednak do svých stávajících zakompnovala nové vrstvy pro nejrůznější typy aktivit. Za zmínku stojí také její vlastní navigace nebo projekt mapovacího batohu.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!