V centru Berouna vyroste nový rezidenční komplex | E15.cz

V centru Berouna vyroste nový rezidenční komplex

Developerská skupina Crestyl připravuje výstavbu nového rezidenčního komplexu Berounské stráně. Ten po svém dokončení nabídne 621 bytů o celkové ploše 48 tisíc m2 v klidném prostředí v zeleni, v centru Berouna a nedaleko Prahy.

V současné době již v lokalitě probíhají přípravné stavební práce, dokončení první etapy projektu je naplánováno na rok 2010. Celkové náklady projektu přesáhnou 2,2 miliardy korun. „Projekt Berounské stráně je ideální především pro ty, kteří chtějí bydlet ve vysokém standardu, ale na klidném místě, mimo pražský shon. Do Prahy se přitom člověk autem dostane již za patnáct minut,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem projektu Berounské stráně. Navíc se připravuje stavba železničního koridoru, díky kterému se cesta vlakem z Berouna do centra Prahy zkrátí na pouhých 11 minut ze současných 37. Byt v Berounských stráních je prý výbornou investicí do budoucna.

#####Bydlení přímo v centru

Nový rezidenční komplex Berounské stráně je umístěn u centra města na doposud nevyužitém pozemku uzavřeném ulicemi Talichova a Bezručova. Díky umístění ve svahu disponuje většina bytů pěkným výhledem na město i okolní přírodu. Projekt se skládá z celkem čtyř etap, budovy jsou výškově přizpůsobeny svažitému terénu a mají od dvou do sedmi podlaží. V nejvyšších podlažích jsou umístěny větší byty s terasami velkými až 50 m2. Většina bytů v přízemí je vybavena předzahrádkou. Dispozice bytů odpovídají standardům moderního bydlení a pohybují se od 1+kk až po 4+kk, rozměrově pak od 40 m2 do 184 m2.

#####Chybět nebudou komerční plochy

Součástí projektu je kromě výsadby nové zeleně i vybudování dětského hřiště a komerčních ploch. Skupina Crestyl rovněž upraví přilehlé městské komunikace a křižovatky. Projektantem stavby je italská architektonická kancelář Mediapolis. Mezi její nejznámější rezidenční projekty v Čechách patří pražské bytové komplexy Podbaba a Podvinný mlýn. Zájem o bydlení v Berouně roste, přestože ceny rodinných domů, stavebních parcel, bytů a tržní nájemné se stále zvyšují. Do města se v posledních třech letech přistěhovalo tisíc obyvatel. V současnosti jich zde žije přibližně 18 tisíc. Berounská radnice očekává, že do pěti let se do města přestěhuje dalších pět tisíc lidí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!