Praha se mění, úpravami procházejí hlavní náměstí | E15.cz

Významná pražská náměstí se mění. Podívejte se, jaké další úpravy je čekají

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Malostranské či Vítězné náměstí projdou proměnou, podobně jako prostor u Národního muzea. Své záměry představili v rámci debaty v Centru architektury a městského plánování představili architekti z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Prohlédněte si fotogalerii.

Během veřejné debaty, které se zúčastnili i náměstci územní rozvoj a dopravu Petr Hlaváček (TOP 09 a STAN) a Adam Scheinherr (Praha sobě), se řešila i dočasná uzavírka Smetanova nábřeží nebo problematika magistrály v centru města. 

"Uzavírku v rámci opravy tramvajové trati jsme využili k tomu, abychom vyzkoušeli, jaké dopady to bude mít na pražskou dopravu. Aktuálně vyhodnocujeme pozitiva a negativa. Už víme, že velký přínosem to bylo pro chodce a zároveň jejich bezpečnost. První data rovněž ukazují, že omezení dopravy na Smetanově nábřeží a Malé Straně přinesla pozitiva tramvajové dopravě," přiblížil Schneinherr. 

Co čeká pražská náměstí? Prohlédněte si vizualizace:

V souvislosti s takzvanou Muzejní oázou kolem Václavského náměstí přišla z publika i otázka na případné zrušení Severojižní magistrály. "Magistrála vždy bude důležitou dopravní tepnou. Po vzoru vídeňské Ringstrasse nebo pařížské Champs-Élysées ale může získat lidštější podobu," uvedl Schneinher s tím, že se uvažovalo i zahloubení magistrály pod zem. 

Magistrálu podle Schneinherra 90 procent lidí využívá jako příjezdní a výjezdní komunikaci z města, zbylých 10 pak pro přemístění se z jedné strany města na druhou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video