Glosa Martina Čabana: Česká volební poprvé | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Česká volební poprvé

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Všechno je jednou poprvé. Ale v nadcházejících sněmovních volbách je těch poprvé už nějak moc. Dva hlavní rivalové spolu sedí ve vládě. Sněmovní kampaň se výrazně protne s prezidentskou. No a lidovci a Starostové zřejmě usoudili, že v takovém binci se může stát cokoli. 

A tak opět stvrdili svůj nápad, že přispějí ještě třetím unikátem a vytvoří volební koalici vládní a opoziční strany. Ta bude muset v Brownově pohybu voličské přízně ulovit deset procent hlasů.

Jednání nejsou ještě u konce, ale spolupráci lidovců a STAN potvrzují stále vyšší a vyšší orgány obou stran. Po víkendu už do plánu mohou hodit vidle jen ty nejvyšší – stranické sjezdy. Starostenský tuto sobotu, lidovecký koncem května. Starostové asi nepřekvapí.

Ale lidovci o víkendu schválili koalici poměrem hlasů 39 : 31, což je všechno, jen ne jednoznačné slovo. Takže nakonec nemusíme být svědky třetího unikátu, ale rozkladu tradiční strany na prahu nejostřejší fáze volební kampaně. To by zase taková novinka nebyla.

Prezident Miloš Zeman: Proč kandiduje podruhé? Rozhodly tyto dva důvody

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.