Glosa Petra Peška: Kouřit, ale nešlukovat | E15.cz

Glosa Petra Peška: Kouřit, ale nešlukovat

Předsednictvo ČSSD
Předsednictvo ČSSD
• 
ZDROJ: ČTK

Petr Pešek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Polopřiznání někdejšího amerického prezidenta Billa Clintona, že marihuanu „kouřil, ale nešlukoval“, má mnohem širší politické využití. Hned několik příkladů nabídli sociální demokraté. Kromě pátečního rozhodnutí o setrvání ve vládě také dali najevo, že senátní žalobu na prezidenta nebudou ve sněmovně blokovat.

Nicméně to zdaleka neznamená, že ji také podpoří. Ostatně podobně je to i s jejich setrváním v koalici. Sotva sociální demokraté zapudili myšlenky na odchod, dali najevo, že čekají „ostrou diskuzi“ o zvyšování platů státních zaměstnanců. A třecí plochy se rýsují i jinde.

Komunisté jsou sice čitelnější, ale i oni umějí hezky politicky pracovat se slůvkem „ale“. Nejdřív prohlašovali, že schodek rozpočtu musí být aspoň o deset miliard nižší než deklarovaných čtyřicet. Pokud by to ale bylo kvůli investicím do dopravní infrastruktury, dokázali by prý přimhouřit oči. Neboli nekouřit, ale aspoň šlukovat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.