Komentář Karla Pilaře: Čas strávený v kanceláři není podstatný, lidé potřebují volnost | E15.cz

Komentář Karla Pilaře: Čas strávený v kanceláři není podstatný, lidé potřebují volnost

Karel Pilař

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Někteří šéfové chtějí mít velkou kontrolu nad lidmi. Domnívají se, že jedině tak zajistí kvalitní výsledky. Během koronavirové pandemie, v souvislosti s masivním rozšířením home officů, se jejich kontrola mnohdy otřásla v základech. Tito manažeři se tak nepochybně těší, až se vrátí staré dobré časy a lidé budou muset pod jejich kontrolou sedět v kanceláři od devíti do šesti. Ale opravdu je to ta správná cesta?

Můj názor a zkušenost jsou opačné. Jedinou efektivní kontrolou je výsledek, a nikoliv čas, který člověk tráví v práci. Sám za seby bych poradil všem šéfům, aby dopřáli lidem více svobody v práci i po koronaviru. Firmám se vyplatí, když se podívají na to dobré, co se jim v rámci home officů a dalšího rozvolnění pravidel osvědčilo, a následně to zavedou i do běžné praxe.

Když lidem dáte svobodu v práci a postavíte váš vztah na důvěře, aniž byste ovšem slevili z požadavků na výsledky, budou zaměstnanci pracovat s větším nadšením, a také toho udělají více.

U každého může svoboda v práci vypadat trochu jinak. Někdo bude nejlépe fungovat při úplném home officu, jiný dá přednost strávit dva dny v týdnu v kanceláři. Podobně individuální přístup může fungovat i při nastavování dalších pracovních podmínek.

Pokud ale chcete mít v týmu samostatné lidi, nenuťte je sedět 40 hodin týdně u jejich kancelářského stolu, nevnucujte jim další rigidní pravidla jako vystřižená z dob rakousko-uherské monarchie. Kvalitního samostatného jedince tím odradíte už po pár dnech, a pravděpodobně kvůli firemní kultuře ani neprojeví zájem pro vás pracovat.

Jistě platí, že ne každý zaměstnanec je na svobodu v práci stavěný, někdo bude chtít rozvolněných pravidel třeba i zneužít. Ale jediné riziko, které v praxi nesete, je, že někomu zaplatíte maximálně dva měsíce a zjistíte, že to nebyla dobrá volba.

A jak uplatňuji tato pravidla já sám u nás, kde řídím tým obchodního oddělení? Mám na starost celou Českou republiku, prodáváme všemožné typy razítek, ale stejné zásady jsem uplatňoval, i když jsem působil v jiných oborech. Nedělám hromadné porady, často jsou spíše ztrátou času. S každým kolegou si místo toho sednu zvlášť a probereme, co je nutné. Každý má svůj seznam a domluvíme se na úkolech na další období. Jak a odkud je splní, je už jen něm. Já sám mám kancelář 300 kilometrů daleko od hlavního sídla firmy a jezdím tam jen jednou za 14 dní nebo za měsíc. S kolegy vše řešíme pouze telefonicky a e-mailem.

Šéfové, pokud působíte v oboru, kde je to možné, dejte lidem víc svobody v práci i po koronaviru a uvidíte, že toho nebudete litovat.

Autor je obchodním ředitelem společnosti Colop.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video